Rynek dwutowarowy, czyli jak praktycznie wykorzystać potencjał regulacyjny mocy

 

Polski rynek energetyczny musi zmierzyć się z poważnymi problemami i wyzwaniami, wynikającymi z uwarunkowań krajowych oraz europejskich. Sytuacja formalna, jak również międzynarodowe trendy, a przede wszystkim bezpieczeństwo energetyczne, będą w ciągu najbliższych lat kształtować Polski rynek energetyczny, a co za tym idzie zachowania odbiorców końcowych energii (osoby fizyczne, firmy, instytucje, urzędy).

Konsekwencją tego jest konieczność budowy rozwiązań informatycznych, które będą umożliwiały płynne zarządzanie mocą w czasie rzeczywistym. Wpłynie to na poprawę efektywności wykorzystania energii pobranej z sieci oraz jej wytwarzanie z lokalnych źródeł energii odnawialnej. W konsekwencji poprawi to opłacalność inwestycji w nową infrastrukturę techniczną oraz pozwoli – pierwszy raz w dziejach polskiej energetyki – na świadczenie przez odbiorcę końcowego usług na rzecz operatora w zakresie płynnej regulacji mocy wraz z zadbaniem o ich komfort.

Wspólne i zorganizowane działania zarówno po stronie Odbiorców, jak i Operatorów, pozwolą w przyszłości wszystkim uczestnikom rynku dwutaryfowego (energii i mocy) na osiągnięcie obopólnych i wymiernych korzyści finansowych oraz spowodują jeszcze szybszy rozwój inwestycji w efektywność energetyczną przedsiębiorstw.

Powyższy temat zostanie pogłębiony podczas organizowanego przez MOVIDA spotkania MEDIA TECHNICZNE W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM, przez Pana Roberta Duszkę, Dyrektora ds. Projektów Badawczych w NMG SA. Odpowie m.in. na takie pytania jak:

  • rynek dwutowarowy – a co to takiego?
  • jak usługi regulacyjne mocy wpłyną na zwiększenie efektowności energetycznej odbiorców?
  • potencjał regulacyjny mocy – i co ja z tego będę miał?
  • jak uczestniczyć w usługach regulacyjnych, czyli zbudować (modernizować) narzędzia IT
  • przykłady praktyczne – case study: jak wykorzystać energię chłodu w płynnym zarządzaniu mocą i energią – branża telco
  • zarządzanie infrastrukturą techniczną pod kątem optymalizacji kosztów – branża datacenter/FMCG
  • czy warto wykonać zlecenie produkcyjne na czas vs przychody z regulacji mocy – branża hutnictwo

Więcej informacji na stronie projektu: http://movida.com.pl/wydarzenia/media-techniczne-w-zakladzie-produkcyjnym-styczen-2018

Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu.

 

Źródło: Movida

Authors

Related posts

Góra
English