Testudo Group rozwija działalność w KPT

 

Działają zaledwie od kilku miesięcy, a wizja rozwoju i projekty, które chcą w niedalekiej przyszłości realizować są zaawansowane. Testudo Group Sp. z o.o. rozwija działalność w Kieleckim Parku Technologicznym.

Spółka Testudo Group w planach ma kilka projektów, nad którymi intensywnie pracuje. Najbardziej zaawansowany w tej chwili pomysł to produkcja i dystrybucja produktu na bazie lawy wulkanicznej i skał osadowych – ECO-PLON VOLCANIC MINERALS. To ekologiczny nawóz do roślin zawierający aż 9 minerałów. Jak zapewnia Piotr Dudek, prezes zarządu Testudo Group Sp. z o.o., produkt jest wyjątkowy, o czym świadczy ogromne zainteresowanie, na razie ze strony dużych gospodarstw rolniczych i plantatorów. Produkcja dużych gabarytowo opakowań z nawozem odbywa się w zakładzie w Tychach, a wszystko to co jest produkowane na trzech zmianach, wykupowane jest w ciągu 24 godzin. Do sprzedaży detalicznej produkt trafi w przyszłym roku. – Mamy wizję rozwoju według, której produkt sukcesywnie pojawiać się będzie na rynku – mówi prezes. Piotr Dudek właściwie od samego początku był pewien cennych właściwości produktu, wymyślonego i opatentowanego przez naukowca z wieloletnim doświadczeniem. –  Ta pełna pasji i wiedzy kobieta i jej wynalazek zaintrygowały mnie – mówi Piotr Dudek. Jego firma jest głównym dystrybutorem nawozu. Jednocześnie ta młoda spółka tworzy już sieć dystrybucyjną. – Mamy już dwóch partnerów w Polsce i po jednym w Indonezji i na Ukrainie – wymienia prezes Testudo Group.

ECO-PLON VOLCANIC MINERALS to naturalny, mineralny środek poprawiający właściwości gleby. Można go stosować w uprawach warzywnych, sadowniczych, a także roślin ozdobnych i terenów zielonych. Reguluje pH gleby, poprawia jej właściwości fizykochemiczne oraz dostarcza niezbędnych roślinom makro i mikroelementów.

W Kieleckim Parku Technologicznym, w hali Roma znajduje się serce firmy. – Tu będą pracować osoby, które kierują projektem. Prowadzimy negocjacje z handlowcami do różnych kanałów sprzedaży. Z czasem chcielibyśmy też wynająć tu powierzchnię pod magazyn. Przy tym projekcie docelowo chcemy zatrudnić nawet 30 osób. W planach mamy kolejne przedsięwzięcia – mówi Piotr Dudek i podkreśla, że pomoc, jaką daje KPT na starcie dla takich firm jak Testudo Group jest nie do przecenienia. – Już w lutym weźmiemy udział w targach i dzięki Parkowi mamy zniżkę na wynajem powierzchni wystawienniczej. Nawiązaliśmy również współpracę z innymi lokatorami Parku, którzy już świadczą dla nas usługi – wymienia prezes.

 

Źródło: Kielecki Park Technologiczny

Authors
Góra
English