Smile zainwestuje w podstrefie Szczytno

Smile sp. z o.o. otrzymała 12.12.2017 r. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dokument został podpisany przez Zarząd W-M SSE S.A.: Grzegorza Smolińskiego – Prezesa oraz Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg – Wiceprezes i odebrany przez Ryszarda Konarzewskiego – Prezesa Zarządu.

Planowana inwestycja polega na rozbudowie funkcjonującego zakładu wytwarzającego artykuły gospodarstwa domowego. Przedsiębiorstwo zamierza uruchomić produkcję sprzętu AGD, który do tej pory nie był wytwarzany w zakładzie usytuowanym w Korpelach. Będą to m.in.: odkurzacze, płyty kuchenne, zmywarki i piekarniki.

W ramach projektu zaplanowano:

  • budowę nowego magazynu;
  • budowę pomieszczeń do przechowywania i sortowania zużytego sprzętu AGD;
  • zakup specjalistycznego sprzętu do linii montażowych i serwisowych;
  • zakup specjalistycznego sprzętu do serwisowania sprzętu AGD;
  • zakup i modernizację linii montażowych do nowych grup produktowych.

Spółka zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości minimum 5 150 000 zł, zatrudnienie nie mniej niż 3 nowych pracowników oraz utrzymanie zatrudnienia na poziomie co najmniej 34 osób. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 1,1419 ha.

To już trzecie zezwolenie Smile sp. z o.o. na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na podstawie dotychczasowych decyzji, spółka zainwestowała w Korpelach 10 032 741 zł oraz zatrudniła 31 nowych pracowników.

 

Zdjęcie: Smile

 

Smile sp. z o.o. zajmuje się produkcją oraz serwisowaniem sprzętu AGD sprzedawanego pod marką MPM.

 

Źródło: W-MSSE

Authors

Related posts

Góra
English