Mediolan ugości finalistów nowej edycji zawodów Global Challenge SCM – The Fresh Connection 2018

 

Organizatorzy międzynarodowych zawodów w zarządzaniu łańcuchem dostaw Global Challenge SCM ogłosili, iż finał nadchodzącej edycji w 2018 roku odbędzie w Mediolanie. Tym razem najlepsi reprezentanci swych krajów będą rywalizować w światowej stolicy mody, miasta znanego również ze sceny operowej La Scala, w którym dużą część życia spędził Leonardo Da Vinci oraz bliskiej obecności toru Formuły 1 w miejscowości Monza.

Dla Polaków będzie to już piąta szansa na sprawdzenie się z najlepszymi z całego świata w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Nagrodą dla zwycięzców jest tygodniowy kurs na Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie. W poprzedniej edycji Polskę reprezentowała drużyna z firmy Bell PPHU, która zajęła trzecie miejsce.

Zawody The Fresh Connection – Global Challenge toczą się w oparciu symulator, w którym zarządza się wirtualnym przedsiębiorstwem. Ich uczestnicy, pracując w środowisku bardzo zbliżonym do rzeczywistego, ćwiczą swoje umiejętności komunikacyjne, negocjacyjne, planowania oraz wdrażania strategii poprzez działania operacyjne. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i operacje. Zrozumienie połączeń pomiędzy poszczególnymi funkcjami i współpraca są kluczowymi elementami sukcesu całego przedsiębiorstwa. O zwycięstwie decyduje wygenerowanie najlepszego zwrotu z inwestycji (ROI) poprzez zarządzanie kluczowymi wskaźnikami wydajności i celów swojego zespołu.

Wiele firm zgłasza drużyny co roku – zachęcając kolejnych pracowników do udziału w zawodach. Nie chodzi wyłącznie o zabawę i sportowe emocje, ale również o naukę i zbieranie doświadczenia w dziedzinie SCM. Poniżej wybrane opinie na temat zawodów Global Challenge:

„Zarówno zespół, jaki brał bezpośredni udział w zawodach oraz cała organizacja na podstawie naszych relacji dostrzegła, jak ogromne znaczenie w dążeniu do doskonałego i efektywnego biznesowo procesu S&OP ma komunikacja i szeroka interdyscyplinarna wiedza uczestników.”

„Po takim doświadczeniu, jakim jest udział w grze TFC, zwykły powrót do pracy już nie jest możliwy. Wraca się bogatszym o trzy dodatkowe perspektywy, na które nagle, w sposób zrozumiały, zwraca się uwagę. Niweluje to ewentualne przyszłe konflikty międzydziałowe oraz wzmacnia poczucie ponoszenia wspólnego wysiłku w dążeniu do jednego celu.”

„Naszym zdaniem formuła zawodów jest najbardziej efektywną formą szkolenia i pozwala na zbudowanie relacji pomiędzy funkcjami.”

„Dzięki swojej interaktywnej i nowatorskiej formie udział w symulatorze TFC jest niepodważalnie jednym z najlepszych sposobów zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów dla każdego członka kadry w organizacji.”

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do podjęcia wyzwania i wzięcia udziału w wydarzeniu, które nie tylko pozwoli się wiele nauczyć, nabrać doświadczenia w zarządzaniu łańcuchem dostaw, ale także może stać się niezapomnianą przygodą.

Pełne informacje na http://www.scmteam.pl/

Najświeższe informacje dotyczące zawodów można znaleźć w tych miejscach:

https://www.linkedin.com/showcase/global-challenge-scm-%E2%80%93-tfc/

oraz https://www.facebook.com/gctfcpolska/

 

Authors

Related posts

Góra
English