Prestiż, tradycja i.. targowy debiut

 

Są wydarzenia, na których po prostu trzeba być. W branży obróbki to z pewnością Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL, które w tym roku odbywają się w dniach 28–30 listopada. Prestiż Targów budowany jest m.in. przez międzynarodowy skład Wystawców, obecność zagranicznych misji gospodarczych czy reprezentację najlepszych polskich i światowych marek m.in. z Białorusi, Czech, Holandii, Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Targi EUROTOOL mogą się poszczycić wieloletnią tradycją, o której najlepiej świadczy to, że niektórzy Wystawcy konsekwentnie pojawiają się na nich od kilkunastu już lat. W tym roku równocześnie z Targami EUROTOOL odbędzie się wydarzenie, jakiego w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej jeszcze nie było – I Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Debiutancka edycja w doskonały sposób uzupełni ofertę Wystawców Targów EUROTOOL, czyniąc wydarzenia w pełni komplementarnymi.

 

Program towarzyszący

Zainteresowanie tysięcy profesjonalistów Targami EUROTOOL® generuje m.in. bardzo bogaty program towarzyszący. Składają się na niego organizowane w ramach Targów salony tematyczne, które z roku na rok cieszą się coraz większym uznaniem Zwiedzających. Informatyczne technologie wspierające maszyny oraz narzędzia na każdym etapie produkcji to dziś podstawa pracy inżynierów, którzy chcą skutecznie poprawić konkurencyjność swoich firm. To właśnie dla nich stworzono Salon Technologii CAx. Profesjonalnym forum informacji dla projektantów i integratorów systemów będzie z pewnością Salon Automatyki i Robotyki. Zostaną w nim zaprezentowane technologie tworzenia szybkich i tanich prototypów, pomiarów 3D oraz zastosowania wirtualizacji i symulacji. W programie znalazła się również propozycja dla specjalistów z branży druku trójwymiarowego – II Forum Druku 3D. Przygotowano wykłady cenionych ekspertów i praktyków branży druku 3D, a także praktyczne warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnych drukarek trójwymiarowych. Drukarki będzie można także zobaczyć w trakcie pracy na stoiskach Wystawców w hali. Na Targach EUROTOOL innowacje mają realne kształty i wymiary – można ich dotknąć, zobaczyć jak pracują, sprawdzić je w akcji. Można również dobić – nomen omen – targu: uzupełnić park maszynowy lub podpisać kontrakt na wykonanie specjalistycznych usług. Świetną do tego okazją będzie organizowany po raz kolejny Salon Kooperacji Przemysłowej, dedykowany przedsiębiorcom poszukującym nowych partnerów w biznesie. 22. Międzynarodowe Targi  Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL dopełni urozmaicony program warsztatów i seminariów. Naukowcy z krakowskiego Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania poprowadzą seminarium pt. „Zaawansowane Technologie Wytwarzania”. W programie tegorocznego wydarzenia nie zabraknie także nowości – niezwykle ciekawie zapowiadają się warsztaty organizowane przez naukowców z Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.

 

Branżowe nowości

Wśród nowości firma 3DPHOENIX dokona na Targach prezentacji pt. „Rozpuść to, co zbędne”.  Pokaże stację Zortrax Inventure,  która rozpuszcza materiał podporowy przy użyciu wody. Z kolei firma BIM przedstawi nowe wysokowydajne frezy do obróbki trochoidalnej 5xD, charakteryzujące się maksymalną głębokością skrawania do 5xD. Frez posiada zoptymalizowaną geometrię narzędzia, pozwalającą na kontrolowane odprowadzanie wióra. Dzięki najnowszej powłoce TWINDUR i ULTRADUR urządzenie to wyznacza nowe standardy w zakresie wydajności skrawania. Firma DIG ŚWITAŁA zaprezentuje natomiast kompaktową maszynę do obcinania drutu posiadającą dwie mechaniczne głowice obcinające po dwóch przeciwległych bocznych stronach maszyny. 1 mechaniczna górna głowica tnąca do dzielenia siatek. Maszyna wyposażona jest w silnik elektryczny o mocy 1HP z przekładnią, kołem pasowym i paskiem rozrządu. Średnica obrabianego drutu to 1-5mm. Na stoisku firmy PROTEKT będzie można zapoznać się z funkcjonowaniem i parametrami aluminiowej suwnicy bramowej (seria ASB). To kompletne, przenośne, w pełni konfigurowalne dzięki modułowym rozwiązaniom urządzenie transportu bliskiego zaprojektowane do podnoszenia i opuszczania ładunków.

 

Źródło: Targi w Krakowie

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English