Kolejne inwestycje polskich przedsiębiorców

W ostatnim czasie Agencja Rozwoju Przemysłu wydała trzy zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Projekty będą realizowane w trzech podstrefach na Podkarpaciu (Dębica, Lubaczów) i Lubelszczyźnie (Lubartów).

Na terenie dębickiej lokalizacji spółka MAKDOR planuje zrealizować nowy projekt inwestycyjny polegający na budowie zakładu produkcyjnego wraz z działem badawczo-rozwojowym. Przedsięwzięcie szacowane na ponad 25 mln zł pozwoli na uruchomienie produkcji innowacyjnych taśm do pakowania.

 

Zdjęcie: MAKDOR

 

Natomiast firma DAAL w ramach otrzymanego zezwolenia zamierza realizować nowy projekt inwestycyjny na terenie podstrefy Lubaczów. Spółka produkuje meble tapicerowane tj. głównie łóżka do sypialni jak również narożniki, wersalki, pufy i siedziska a dzięki nowej inwestycji znacząco zwiększy zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu.

W województwie lubelskim również planowana jest nowa inwestycja. Na terenie strefowym w Lubartowie powstanie nowy zakład produkcyjny. Zamierza tam zainwestować firma „WOLCO”, specjalizująca się w produkcji specjalistycznych drutów. Spółka na rynku istnieje od 1992 roku, kontynuując działalność firmy Strongweld, która zajmowała się produkcją elektrod spawalniczych, drutów i siatek dla budownictwa.

Nowa inwestycja przedsiębiorcy wiąże się z budową hali produkcyjno-magazynowej wraz z niezbędną infrastrukturą oraz instalacją maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji cienkich drutów specjalistycznych ze stali, miedzi i mosiądzu. Ponadto w ramach całego przedsięwzięcia zostanie wybudowane i wyposażone w urządzenia laboratoryjne Centrum Badawczo – Rozwojowe.

W ramach tych inwestycji przedsiębiorcy deklarują łącznie zatrudnienie co najmniej 46 nowych pracowników pracy oraz utrzymanie prawie 130 miejsc pracy w mieleckiej strefie.

W 2017 roku ARP S.A. udzieliła już 39 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE, w tym 25 dla polskich przedsiębiorców. Firmy, które otrzymały zezwolenia deklarują inwestycje na poziomie przekraczającym 1,08 mld zł i utworzenie 1,1 tys. nowych miejsc pracy.

 

Źródło: Euro-Park Mielec

Authors

Related posts

Góra
English