Firma Eaton optymalizuje serię UPS 93PS w zakresie jednostek małej mocy

Firma Eaton ogłosiła, że optymalizuje swój asortyment zasilaczy UPS 93PS dla niższych mocy znamionowych 8 i 10 kW. Eaton 93PS jest najbardziej zaawansowanym trójfazowym zasilaczem UPS i został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wysokiej dostępności i niskich kosztów użytkowania dla serwerowni i krytycznych aplikacji IT, takich jak szpitale, budynki komercyjne i zakłady przemysłowe. Zwiększenie zakresu dostępnych jednostek małej mocy pozwala profesjonalistom z branży IT na wybór optymalnego zasilacza UPS, w wersji modułowej lub monoblokowej, dostosowanego do ich potrzeb. Pomaga to zmniejszyć koszty sprzętu i energii oraz umożliwia bardziej elastyczne podejście do zarządzania systemem. Nowe modele są dostępne od końca trzeciego kwartału 2017 roku.

 

 

Rynek zasilaczy UPS jest w coraz większym stopniu świadomy kosztów, jednak gdy chodzi  o mniejsze zapotrzebowanie na energię, klienci zazwyczaj musieli płacić więcej za modele o wyższej mocy, aby uzyskać wymagane funkcje i wydajność. Seria 93PS została wprowadzona na rynek w odpowiedzi na potrzeby przemysłu w zakresie zaawansowanych funkcji zasilaczy UPS, zoptymalizowanych pod kątem mniejszych potrzeb energetycznych. Nowy zakres mocowy zasilaczy 93PS firmy Eaton wprowadza urządzenia o takich samych parametrach technicznych jak modele o wyższej mocy, ale w przystępniejszych cenach.

Nowe modele są zoptymalizowane pod kątem mniejszej mocy i dostępne w wersji monoblokowej, oferując najmniejszą zajmowaną powierzchnię w swojej klasie. Urządzenia serii 93PS wyposażone są w wiodące na rynku technologie firmy Eaton, które umożliwiają uzyskanie najniższych całkowitych kosztów posiadania. Model 93PS charakteryzuje się sprawnością powyżej 96% i czasem zwrotu inwestycji krótszym niż 1,5 roku w porównaniu z innymi mniej wydajnymi modelami. Ponadto, korzystając z systemu Energy Saver System (ESS) firmy Eaton, który jest najszybciej działającym rozwiązaniem tego typu dostępnym na rynku, seria 93PS może osiągnąć sprawność do 99%, umożliwiając jeszcze większe oszczędności energii i niższe całkowite koszty użytkowania.

Profesjonaliści zarządzający systemami o niższej mocy zazwyczaj musieli polegać na przestarzałej technologii lub płacić znacznie więcej za zasilacze UPS większej mocy, które znacznie przewyższały ich potrzeby energetyczne – wyjaśnia Teppo Henttonen, Kierownik ds. marketingu, Critical Power Solutions w Eaton. – Klienci potrzebują rozwiązań, które dokładnie odpowiadają ich wymaganiom, pomagając im w zarządzaniu kosztami, a jednocześnie oferując funkcje i technologie jak w urządzeniach klasy premium.

Możliwości serii 93PS obejmują kilka funkcji, które są unikalne dla firmy Eaton i zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić jak największą dostępność dla infrastruktury krytycznej. Zawierają one: Hot Sync, opatentowaną technologię firmy Eaton, do dzielenia obciążenia pomiędzy zasilaczami UPS, która eliminuje istnienie pojedynczego punktu awarii w działającym równolegle systemie UPS, oraz algorytm zaawansowanego zarządzania bateriami (ABM), który umożliwia inteligentne ładowanie i wydłuża ich żywotność. Eaton 93PS posiada również funkcje zapewniające bezpieczną instalację i użytkowanie dzięki zintegrowanym, przetestowanym elementom ochronnym, takim jak zabezpieczenie przed prądem zwrotnym i ultraszybkie bezpieczniki w przełączniku statycznym.

Nowe modele obsługują również oprogramowanie Eaton Intelligent Power Manager (IPM), które jest idealne dla mniejszych centrów przetwarzania danych, zwłaszcza ze względu na możliwość integracji z istniejącymi systemami i automatyzacji zarządzania infrastrukturą zasilającą. IPM umożliwia centrum przetwarzania danych lub kierownikowi działu IT monitorowanie i zarządzanie zasilaczem UPS jako integralną częścią infrastruktury zasilania i systemu IT, za pomocą pojedynczego panelu kontrolnego. Internetowy interfejs umożliwia monitorowanie wielu zasilaczy UPS i innych urządzeń zasilających. W zwirtualizowanych centrach przetwarzania danych IPM można połączyć z istniejącymi systemami zarządzania wirtualizacją i umożliwić użytkownikom łatwą konfigurację automatyzacji zdarzeń awaryjnych, takich jak zrzut obciążenia lub kontrolowane zamknięcie systemu.

Seria 93PS obejmuje wersje 8 i 10 kW z bateriami wewnętrznymi lub bez baterii oraz zewnętrzne szafy bateryjne.

 

Źródło: Eaton

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English