Chiński producent samochodów elektrycznych szuka miejsca na fabrykę w Europie

Zdjęcie: ZD Slovakia

 

Chińska firma motoryzacyjna Zhi Dou szuka w Europie lokalizacji, w której mógłby zbudować nowy zakład, w którym produkowano by samochody elektryczne. Zhi Dou jest częścią Zhejiang Geely Holding Group, które jest właścicielem Volvo. Firma chce rozpocząć budowę samochodów już w 2020 roku, na który przeznaczyć ma ok. 400 mln euro.

– Zdolność produkcyjna nowego zakładu wynosiłaby około 3000 samochodów elektrycznych miesięcznie, co wymagałoby zatrudnienia ok. 500 osób – powiedział dziennikarzowi gazety Hospodárske Noviny Branislav Kocper, przedstawiciel Zhi Dou Slovensko.

Pod uwagę branych jest 5 krajów: Polska, Słowacja, Słowenia, Węgry i Rumunia.

Zhi Dou, najbardziej znany ze swojego elektrycznego modelu D2, który ma zasięg 180 kilometrów, wszedł na rynek słowacki w kwietniu 2017 r., kiedy otworzył tu dwa salony. Od tego czasu otwartych zostało kolejnych sześć.

 

Zdjęcie: ZD Slovakia

 

Firma została uruchomiona w 2011 roku i obecnie przeżywa rozkwit. Ma cztery zakłady montażowe w Chinach, gdzie montuje się części importowane z Holandii. Podobna fabryka powstaje w Korei Południowej.

Na Słowacji dostępne są modele ZD D1 oraz D2 w cenach od 15490 euro. W zależności od modelu auto może przejechać od 150 do 260 km.

 

Źródło: autobild.cas.sk/emerging-europe.com/tabletowo.pl

 

 

Authors

Related posts

Góra
English