Mata olejowa MEWA Multitex to optymalna ochrona stanowiska pracy

Z kilku mat można utworzyć również większe powierzchnie po naprawianymi maszynami

 

 

Wyciek niebezpiecznych cieczy w trakcie napraw maszyn stanowi zagrożenie dla środowiska naturalnego i często powoduje zabrudzenie stanowiska pracy. W skrajnych przypadkach może to być przyczyną nieszczęśliwych wypadków. Skutecznie chroni przed tym mata olejowa MEWA MULTITEX.

Mata olejowa podkładana pod naprawiane maszyny, urządzenia lub pojazdy, całkowicie zbiera skapujące ciecze, takie jak oleje silnikowe i przekładniowe, rozpuszczalniki, smary itp. Są one wchłaniane z powierzchni maty i bezpiecznie gromadzone w jej rdzeniu, wykonanym ze specjalnej włókniny. Dzięki temu powierzchnia maty pozostaje zawsze sucha.

 

Mata olejowa MEWA MULTITEX może być skutecznie wykorzystywana przy każdej naprawie

 

Mata olejowa MEWA MULTITEX ma wiele zalet i dzięki temu doskonale sprawdza się w warsztatach naprawczych i w przemyśle:

  • jest lekka,
  • ma praktyczny format (60 x 90 cm),
  • jest bardzo chłonna,
  • nie jest odpadem.

Pomimo niewielkich rozmiarów i małego ciężaru, mata jest w stanie wchłonąć do trzech litrów cieczy. Jest przy tym bardzo praktyczna w zastosowaniu, bowiem można nią zabezpieczyć również większe powierzchnie wokół naprawianych maszyn i pod nimi, układając maty jedna obok drugiej, co pozwala stworzyć dużą powierzchnię wchłaniającą płynne nieczystości.

 

Mata olejowa MEWA MULTITEX jest w stanie wchłonąć do trzech litrów cieczy

 

Użytkownik otrzymuje matę olejową MULTITEX w ramach usługi pełnego serwisu firmy MEWA, tzn. w ustalonych w umowie odstępach czasowych brudne maty odbierane są od klienta, prane ekologicznie, a w razie potrzeby wymieniane na nowe, a następnie – już czyste – ponownie dostarczane są klientowi.

Mata nie stanowi przy tym odpadu w rozumieniu Ustawy o odpadach, a usługa pełnego serwisu pozwala zredukować nakłady związane z odpadami i ich usuwaniem. Funkcjonowanie maty olejowej ilustruje film na kanale firmy MEWA na YouTube:  https://www.youtube.com/watch?v=vv06hIf0OE0.

 

Źródło: MEWA

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English