Valeo zainwestuje w Chrzanowie

 

Valeo Lighting Systems zamierza wybudować nową halę produkcyjną w Chrzanowie. Firma kupiła już działkę.

Gmina Chrzanów sprzedała firmie Valeo działkę o powierzchni 1,2 ha za 1,7 mln zł. Powstanie na niej nowa hala produkcyjna Zakładu Produkcji Systemów Oświetlenia w Chrzanowie. Obecnie w chrzanowskim zakładzie pracuje około 2 tys. osób. Według informacji „Gazety Krakowskiej”, Valeo zamierza utworzyć 1000 nowych miejsc pracy. Inwestycja ma się rozpocząć w najbliższych miesiącach.

W Polsce Valeo ma cztery duże zakłady oraz centralę sprzedaży i dystrybucji – Valeo Service Eastern Europe w Warszawie.Wszystkie zakłady produkcyjne znajdują się na południu Polski, trzy w województwie małopolskim: Zakład Produkcji Systemów Chłodzenia Silnika w Skawinie, Zakład Produkcji Systemów Wycieraczek w Skawinie, Zakład Produkcji Systemów Oświetlenia w Chrzanowie oraz jeden na terenie województwa śląskiego: Zakład Produkcji i Regeneracji Systemów Napędowych Valeo w Czechowicach-Dziedzicach. W Skawinie zlokalizowane jest także Centrum Usług Wspólnych dla takich obszarów, jak: finanse/księgowość, IT, HR, zakupy oraz zarządzanie łańcuchem dostaw.

Zakład Produkcji Systemów Oświetlenia w Chrzanowie działa od 2004 roku. Produkowane są tam lampy tylne i przednie do samochodów osobowych przy zastosowaniu zaawansowanych technologii metalizacji, montażu oraz wtrysku tworzyw sztucznych m.in.: wtrysku wielokomponentowego oraz wielokolorowego.

Zakład posiada w pełni wyposażone Laboratorium pomiarowe z unikatowym tunelem do badań fotometrycznych. Po zakończonej w 2015 roku rozbudowie powierzchnia fabryki liczy 34 050 m kw., na której znajduje się 97 maszyn produkcyjnych i 37 linii montażu. Zakład realizuje projekty dla takich klientów jak Porsche, Mercedes, VW, BMW, Volvo, Nissan, Audi, Renault, Opel, Toyota, koncern PSA.

 

Źródło: evertiq

Authors

Related posts

Góra
English