Osobisty robot na biurko

 

Na przygodę z robotami nigdy nie jest za późno lub za wcześnie. Zwłaszcza, jeśli kosztuje stosunkowo niedużo, a za jego pomocą można się nauczyć obsługi znacznie poważniejszych maszyn.

uArm Swift Pro to “udomowiony” robot. I choć nie oferuje zbyt wiele możliwości, to może służyć nie tylko do nauki, ale do wykonywania nużących czynności w obrębie… biurka. Zbudowany na platformie open source Arduino dysponuje czterema stopniami swobody. Może przenosić ładunki o wadze do pół kilograma przy masie własnej niewiele ponad 2 kg. Może więc być łatwo przenoszony z miejsca na miejsce.

 

 

uArm Swift Pro wyposażony jest w przyssawkę, chwytak, zestaw do druku 3D (tzw. finishing kit), zestaw do grawerowania laserowego. Sterowanie robotem może odbywać się za pomocą myszki i klawiatury, aplikacji mobilnej, jak również z wykorzystaniem graficznego interfejsu bazującego na Blockly (Blockly to biblioteka JavaScript przeznaczona do tworzenia bloczków reprezentujących fragmenty kodu: za ich pomocą programiści mogą stworzyć przystępne dla najmłodszych programy edukacyjne; typowy program edukacyjny bazujący na Blockly składa się z pola kodu, na którym użytkownik przekłada bloki instrukcji, skrytki narzędziowej składującej wszystkie dostępne instrukcje oraz pola wyjściowego, na którym użytkownik „obserwuje” realizację stworzonego programu). Możliwe jest także “nauczenie” robota odpowiednich ruchów przez przesuwanie jego ramienia. Robot jest kompatybilny z narzędziami takimi jak GroveKits oraz OpenMV.

Obecnie trwa kampania na Indiegogo zbierająca fundusze (uzbierano dotąd ok. 1 mln USD). Egzemplarz robota można zamówić za 449 USD.

 

www.indiegogo.com

 

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English