Otwarcie fabryki PRONAR w Hajnówce

 

PRONAR otworzył kolejną fabrykę – tym razem w Hajnówce.

Fabryka w Hajnówce jest już siódmym zakładem PRONARU zlokalizowanym na Podlasiu. Nowa inwestycja to kolejne miejsca pracy w regionie oraz dodatkowy prestiż dla całego województwa. Fabryka ma łącznie powierzchnię 90 tys. metrów kwadratowych. Za pomocą nowoczesnego parku maszynowego będą tam produkowane osie, półosie, układy jezdne i przekładnie.

Pozostałe fabryki znajdują się w Narwi (trzy zakłady), Narewce, Siemiatyczach i Strabli. Ich łączna powierzchnia to 80 boisk piłkarskich. PRONAR jest największym pracodawcą w województwie podlaskim zatrudniającym ponad 2 tys. osób, który eksportuje swoje wyroby do 60 krajów świata.

Oferta firmy to maszyny i urządzenia rolnicze, komunalne, recyklingowe, a także elementy pneumatyki i hydrauliki, profile burtowe, osie, układy jezdne i przekładnie.

PRONAR to także jeden z największych na świecie producentów kół do maszyn rolniczych, posiadający własne Centrum Badawczo Rozwojowe wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, wykorzystywany do badania i testowania produkowanych elementów i maszyn.

 

Źródło: PRONAR

Authors

Related posts

Góra
English