IAC otworzyło fabrykę

 

Firma International Automotive Components (IAC) otworzyła w Opolu na terenie wałbrzyskiego Invest-Parku nowy zakład produkcyjny. Zatrudnionych będzie docelowo 550 pracowników.

IAC zainwestowało ponad 20 mln USD w nową fabrykę umiejscowioną na powierzchni ok. 27 m². Rozpoczęcie produkcji następuje po niespełna 7 miesiącach od rozpoczęcia budowy.

 

 

– Ze strategicznego punktu widzenia, Opole jest idealnym miejscem dla nas. Europa Wschodnia nadal jest silnym regionem wzrostu dla branży motoryzacyjnej. W tej nowej lokalizacji możemy skupić się na najwyższej jakości produkcji aby służyć naszym klientom premium w całej Europie – powiedział Jonas Nilsson, Prezydent Regionu Europejskiego, International Automotive Components Group. – Jesteśmy w trakcie rekrutowania dużej liczby wykwalifikowanej siły roboczej, która podzieli pasję IAC do produkcji wysokiej jakości i doskonałej obsługi klienta w dostarczaniu stylowych, najwyższej jakości produktów, które trafiają do skandynawskich pojazdów na całym świecie.

Jednym z klientów IAC w Polsce jest Volvo Cars, które zamówiło obszyte skórą deski rozdzielcze do modelu Volvo XC60.

 

Źródło: IAC Group

 

Authors

Related posts

Góra
English