Rosti Poland – zakończenie projektu „Fusion”

 

Trwający od zeszłego roku projekt Fusion obejmował budowę hali przy istniejącej już fabryce na ulicy Myśliwskiej, a także przeniesienie niemal całej produkcji z budynku przy ul. Elewatorskiej do nowej hali.

Budowa trwała dokładnie osiem miesięcy: od czerwca zeszłego roku do lutego 2017 roku, gdy oddano budynek. Aktualnie powierzchnia siedziby Rosti Poland to 30 tys. m kw., z czego 14 tys. to centrum dystrybucyjne mogące pomieścić około 18 000 palet. W dobudowanej części została umieszczona także hala montażowa, w której mieszczą się 33 unikatowe linie montażowe. Łącznik pomiędzy starym a nowym budynkiem wypełniono biurami, a także nową kantyną, mogącą pomieścić prawie 200 osób.

Przenosiny ze starego zakładu rozpoczęły się w listopadzie 2016. – To właśnie wtedy zebrał się Zespół Fusion, który trzymał piecze nad tym, aby wszystko zostało przewiezione zgodnie z planem i w taki sposób, by produkcja nie została zatrzymana, a klienci byli dalej zadowoleni – informuje Rosti.

 

 

Łącznie zostały przetransferowane:

 • 33 linie montażowe
 • 75 maszyn wtryskowych
 • 450 miejsc pracy

Co więcej, w polskim oddziale firma Rosti zrealizowała następujące przedsięwzięcia:

 • zbudowała nowe laboratorium pomiarowe
 • otworzyła centrum dekoracyjne
 • skonsolidowała następujące procesy dekoracyjne:
  – tampo-print
  – hot-stamping
  – sitodruk
  – grawer laserem

 


Dziś Rosti Poland to 150 maszyn wtryskowych, półautomatyczny magazyn wysokiego składowania, automatyczna lakiernia, 33 linie montażowe, centrum dekoracyjne i 1300 doświadczonych pracowników.

 

Źródło: evertiq

Authors

Related posts

Góra
English