Grupa Meblowa Szynaka rozbudowuje zakład w Nowym Mieście Lubawskim

 

13.10.2017 r. Grzegorz Smoliński – Prezes Zarządu W-M SSE S.A. oraz Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg – Wiceprezes wydali firmie Mazurskie Meble Szynaka Interline sp. z o.o. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dokument został wręczony Janowi Borowskiemu – Prezesowi Zarządu.

Firma planuje rozbudowę zakładu w Nowym Mieście Lubawskim, w wyniku której poniesione zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 13 080 000 zł oraz zatrudnionych zostanie minimum 10 nowych pracowników. W ramach inwestycji planowana jest budowa hali produkcyjnej o powierzchni ponad 8000 m2, stworzenie wydajnych i zautomatyzowanych linii technologicznych oraz wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego. Przedsięwzięcie będzie zlokalizowane na nieruchomości o powierzchni 1,4660 ha.

Grupa Meblowa Szynaka otrzymała cztery zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w tym dwa w 2017 r.

Mazurskie Meble Szynaka Interline sp. z o.o. jest jednym z sześciu nowoczesnych zakładów produkcyjnych Grupy Meblowej Szynaka. Jest to firma z wyłącznie polskim kapitałem, która dzięki nowoczesnym metodom zarządzania oraz skutecznej polityce promocyjnej rozwinęła liczne kontakty handlowe.
Przedmiotem podstawowej działalności firmy Mazurskie Meble Szynaka Interline sp. z o.o. jest produkcja mebli i elementów meblowych. Głównym surowcem używanym w przedsiębiorstwie jest sosna, buk, dąb i orzech. W zakładzie powstają przede wszystkim meble mieszkaniowe (meblościanki, stoły, komody, szafki, sypialnie), jak też elementy do wyposażenia biur, kuchni i sklepów. Przedsiębiorstwo produkuje ponad 420 tys. sztuk mebli rocznie oraz zatrudnia ponad 500 pracowników.

 

Źródło: W-MSSE

Authors

Related posts

Góra
English