Strefa z miliardem

Zdjęcie: Northern Aerospace

 

W 2017 roku Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. udzieliła już 36 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC, w tym większość dla polskich przedsiębiorców.

Firmy, które otrzymały w tym roku zezwolenia deklarują inwestycje na poziomie 1,03 mld zł i utworzenie 1062 nowych miejsc pracy. Ponadto zamierzają utrzymać ponad 5 tys. miejsc pracy w strefie.

Aż 23 zezwolenia na rozpoczęcie inwestycji w strefie otrzymały polskie firmy, które deklarują łącznie utworzenie 553 nowych miejsc pracy. Oprócz tego w strefie zainwestują również firmy m.in.: z Francji, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch.

Ostatnio wydane przez ARP S.A. zezwolenia zostały udzielone następującym firmom: “Sierosławscy” Jan Sierosławski oraz Northern Aerospace. Pierwsza z nich zamierza wytwarzać wyroby z tworzyw sztucznych oraz formy wtryskowe. Projekt będzie realizowany w Mielcu gdzie zatrudnienie znajdzie co najmniej 30 nowych pracowników. Z kolei Northern Aerospace zajmujący się obróbką części dla przemysłu lotniczego planuje budowę zakładu produkcyjnego w podstrefie Trzebownisko. Jeden z dostawców elementów konstrukcji podwozia i skrzydeł dla Airbus, Boeing oraz Gulfstream w ramach nowego przedsięwzięcia poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości 43 mln zł oraz stworzy warunki pracy dla 55 osób.

SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1724 ha i jest zlokalizowana w 33 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim.

Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF Polska, BURY, BORGWARNER POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA. Wiodące branże to: lotnictwo, przetwórstwo tworzyw sztucznych, obróbka metali oraz motoryzacja.

 

Źródło: EURO-PARK MIELEC

 

Authors

Related posts

Góra
English