Samopodłączający się kabel

 

Praktyka wskazuje, że podłączany kabel USB pasuje dopiero w trzeciej pozycji. Aby łatwiej można było podłączyć kabel USB – nawet w ciemnościach – wymyślono magnetyczny kabel. Z jednej strony zaopatrzony jest w standardowe złącze USB, z drugiej – w dzieloną wtyczkę mikroUSB, której obie części łączą się niemal automatycznie dzięki wbudowanemu magnesowi. Takie rozwiązanie ma kilka zalet – połączenie następuje już przy zbliżeniu obu części wtyczki, a w przypadku zaczepienia o przewód następuje rozłączenie.
A więc nie wyrwiemy kabla z gniazdka ani nie zrzucimy urządzenia. Warto dodać, że obie części dzielonej wtyczki są symetryczne, zatem nie ma znaczenia pozycja, w jakiej ją podłączamy (możliwe są dwie pozycje różne o 180 stopni). Dla łatwiejszego znalezienia wtyczki w ciemnościach jest ona zaopatrzona w bardzo małą świecącą diodę.

 

Sam kabel może być różnej długości (spotyka się 100 lub 150 cm), jest bardzo miękki, w oplocie. Za jego pomocą możliwe jest zarówno ładowanie podłączonego urządzenia jak i transmisja danych. W zależności od wersji można kupić wersję z wtyczką mikroUSB lub pasującą do urządzeń Apple.
Ceny w zależności od sklepu – praktycznie od 4 USD.

 

www.aliexpress.pl

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English