Firma NSK prezentuje nową generację śrub kulowych zgodną z normami DIN

 

Firma NSK wykorzystała ostatnią wystawę EMO 2017 w Hanowerze jako miejsce prezentacji dla licznych innowacyjnych produktów zaprojektowanych w celu poprawy wydajności obrabiarek. Wśród najważniejszych prezentowanych rozwiązań znalazła się nowa generacja śrub kulowych zgodna ze standardem DIN. Cichobieżne śruby kulowe o wysokiej prędkości pracy nie tylko są w stanie sprostać specyficznym wymaganiom europejskich aplikacji obróbki skrawaniem, ale także są w pełni zgodne z normą DIN69051 (ISO3408) w zakresie wymiarów, jak i klas tolerancji.

Produkowane w wersjach o średnicy wałka od 32 mm do 63 mm i zakresie skoku od 10 mm do 40 mm, nowe, do wysokich prędkości, cichobieżne śruby kulowe opracowane pod zastosowanie u europejskich producentów obrabiarek zapewniają współczynnik prędkości pracy rzędu 160 000 dn (średnica wału d x prędkość obrotowa n). Ten poziom wydajności oznacza, że mogą być wykorzystywane bez żadnych ograniczeń do aplikacji szybkiego skrawania HSM, gdzie wymagana jest także bardzo wysoka precyzja.

Charakterystyka płynnej pracy nowych śrub kulowych stanowi także nowy punkt odniesienia, ustalający optymalne warunki wstępne dla występowania najmniejszych możliwych wibracji w systemie liniowym, przy jednoczesnym ograniczeniu poziomu hałasu. Jednym z głównych czynników, które przyczyniły się do powstania tak korzystnej kombinacji charakterystyk są deflektory kulek, nowo opracowane tak, żeby były odpowiednie dla nowej serii.

Firma NSK opracowuje śruby kulowe dla obrabiarek od 1960 r. Obecnie portfolio produktów stale się poszerza, oferując średnice wałków od 4 do 200 mm, jak również liczne typy produktów dla specyficznych wymagań, takich jak ekstremalnie niski poziom hałasu, krótkie skoki i maksymalna precyzja pozycjonowania.

 

Źródło: NSK

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English