Drukarka EBS-6600 sukcesem konstruktorów EBS

 

Przerwy w dostawie zasilania nadal są ważną przeszkodą w zapewnieniu ciągłości produkcji. Nowa drukarka EBS-6600 zaprojektowana jest tak, by nieprzerwanie pracować, nawet w momencie awarii. Wszystko dzięki innowacyjnemu systemowi podtrzymania zasilania energii elektrycznej. To pierwsza tego typu drukarka na świecie, zaprojektowali ją inżynierowie z polskiej firmy EBS Ink-Jet Systems z Wrocławia.

 

Drukarka z niezawodnym systemem podtrzymania zasilania

Tworząc drukarkę EBS-6600, konstruktorzy EBS Ink-Jet Systems postawili sobie za cel zredukowanie konieczności serwisowania głowicy drukującej. Realizacja tego zadania zaowocowała powstaniem pierwszej na świecie drukarki przemysłowej CIJ wyposażonej w inteligentny, zintegrowany oraz niezawodny system podtrzymania zasilania.

Przerwy w dostawie prądu nadal są częstym zjawiskiem na halach produkcyjnych, dlatego newralgiczne urządzenia są podłączane do zasilaczy awaryjnych UPS. Do sprzętów, których działanie jest niezbędne dla utrzymania ciągłości produkcji, należą przemysłowe drukarki z ciągłym strumieniem atramentu (CIJ – ang. Continuous Ink-Jet). Odcięcie zasilania takiej drukarki, bez uprzedniego płukania głowicy drukującej, prowadzi do zaschnięcia elementów systemu atramentowego i w konsekwencji do długotrwałego przestoju produkcji. Natomiast stosowanie zewnętrznych zasilaczy buforowych UPS nie zawsze jest dogodne, zwłaszcza gdy elementy linii produkcyjnej muszą posiadać wysoki stopień ochrony przed wodą i kurzem.

Awarii zasilania całkowicie nie da się uniknąć, a każda minuta przerwy w pracy na linii produkcyjnej pociąga za sobą duże straty finansowe. Z myślą o tym, grupa konstruktorów
z działu badawczo-rozwojowego naszej firmy zaprojektowała
drukarkę tak, aby nie wymagała interwencji serwisu i pracowała nieprzerwanie, nawet po odłączeniu prądu – komentuje Janusz Kosicki, prezes EBS Ink-Jet Systems.

 

Sukces inżynierów z firmy EBS Ink-Jet Systems Poland

Konstruktorzy firmy EBS Ink-Jet Systems opracowali model, który przez pierwsze 30 sekund po zaniku zasilania pracuje normalnie, a dłuższa przerwa w zasilaniu automatycznie uruchamia procedurę płukania systemu atramentowego. Dlatego nie ma ryzyka zaschnięcia resztek atramentu, nie trzeba wzywać serwisu do czyszczenia zatkanych elementów, a po powrocie napięcia sieciowego, drukarka jest gotowa do ponownego włączenia. Jako zasobnik energii dla systemu podtrzymania zasilania zostały użyte superkondensatory o bardzo dużej pojemności, które idealnie sprawdzają się w zastosowaniach, gdzie istnieje konieczność szybkiego gromadzenia i oddawania energii.

Drukarka EBS-6600 została niedawno wprowadzona do sprzedaży, a konstruktorzy już zostali nagrodzeni Złotym Medalem Targów Poznańskich PAKFOOD 2017 za innowacyjny produkt.

 

Źródło: EBS

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English