Znamy już wszystkich finalistów drugiej edycji zawodów „Starcie Szlifierzy”

 

Druga edycja zawodów „Starcie Szlifierzy” była pełna bicia rekordów. W 3 miastach do rywalizacji stanęło ponad 150 zawodników z całej Polski. Najlepszych 12 profesjonalistów z branży wyszlifowało sobie drogę do wielkiego finału, w którym już w przyszłym roku powalczą o wycieczkę do Stanów Zjednoczonych i tytuł Szlif Mistrza 3M. Po ostatnich zawodach regionalnych nadszedł czas na wielkie podsumowanie pierwszego etapu drugiej edycji mistrzostw w szlifowaniu.

Ostatnie regionalne eliminacje odbyły się 4 października 2017 roku w Sosnowcu na targach TOOLEX. Szlifierze z całej Polski zjechali do miasta Górnośląskiego i Zagłębiowskiego Okręgu Przemysłowego, aby powalczyć o 4 ostatnie miejsca w wielkim finale. Na wszystkich profesjonalistów czekały 4 konkurencje praktyczne, wielki test wiedzy oraz wykłady edukacyjne z zakresu BHP, a dla najlepszych zawodników cenne nagrody, które ułatwią codzienną pracę, przyspieszą i zwiększą jej bezpieczeństwo.

  1. Laureat I miejsca – Jacek Tetłak z firmy Zakład Budowy Maszyn i Systemów Sterowania otrzymał nagłowie Versaflo z systemem filtrowania powietrza Adflo, produkty Cubitron II i Scotch-Brite, szlifierkę firmy FLEX oraz bon dla firmy o wartości 800 zł;
  2. Nagrodę za II miejsce – przyłbicę Speedglas XXi, produkty Cubitron II i Scotch-Brite, szlifierkę firmy FLEX oraz bon dla firmy o wartości 500 zł otrzymał Rafał Brzozowski z firmy NBS.
  3. Krystian Szywalski z firmy Gniotpol Trailers za zajęcie III miejsca nagrodzony został nagłowiem G500, produktami Cubitron II i Scotch-Brite, szlifierką FLEX oraz bonem dla firmy o wartości 300 zł.
  4. Wyróżnienie, przepustkę do Wielkiego Finału, nagrody w postaci ochronników słuchu Peltor Optime, produktów Cubitron II i Scotch-Brite, szlifierki FLEX otrzymał Mirosław Dyś z firmy Maszyny S.C.

 

 

Deszcz iskier, emocje sięgające zenitu oraz sportowa rywalizacja, która trwała do ostatnich szlifów. To była pod wieloma względami wyjątkowa edycja zawodów „Starcie Szlifierzy”.

  • Po raz pierwszy… w rywalizacji wzięły udział… zawodniczki. W eliminacjach w Poznaniu pojawiło się 5 kobiet, które ramię w ramię, szlifierka w szlifierkę walczyły ze szlifierzami o przepustkę do wielkiego finału.
  • Ustanowiono nowy rekord… w trakcie każdych zawodów regionalnych – w Nadarzynie, Poznaniu i Sosnowcu – na profesjonalistów z branży obróbki metalu czekało 5 konkurencji, które wymagały umiejętności praktycznych i doświadczenia, ale także zręczności, zaradności i refleksu. Ostatnia, najtrudniejsza konkurencja „Instynkt Szlifierza”, która polega na zdjęciu dokładnie 30 gramów z metalowego elementu zawsze stanowiła dla zawodników największe wyzwanie. Do czasu… trzecich eliminacji, kiedy waga aż 7 zawodników pokazała dokładnie 30,00 gramów zdjętego materiału.
  • Szybciej niż iskra… Ten imponujący wynik nie jest jedynym osiągnięciem, którego widzowie w Sosnowcu byli świadkami. Rafał Brzozowski z firmy NBS ustanowił nowy rekord w uzbrojeniu szlifierki kątowej w tarcze do cięcia. Zajęło mu to mniej niż 15 sekund! Świetne wyniki są świadectwem pracy, jaką wkładają szlifierze, aby przygotować się do zawodów.
  • Premiera… zawody „Starcie Szlifierzy” to również niezwykłe wydarzenie dla widzów. Po raz pierwszy w przestrzeni zawodów „Starcie Szlifierzy” stanęła wystawa obrazów przygotowana przez firmę Dekormet na metalu za pomocą… szlifierki. Zarówno widzowie, jak i uczestnicy w przerwach pomiędzy konkurencjami mieli możliwość, aby podziwiać bardziej kreatywne i artystyczne podejście do szlifowania.

 

– Z biegiem czasu obserwujemy coraz większe zainteresowanie mistrzostwami w szlifowaniu, zarówno ze strony uczestników, jak i widzów. Na początku w eliminacjach brało udział kilkunastu szlifierzy. Obecnie liczba zgłoszonych zawodników przekracza 70 chętnych! Pragniemy w dalszym ciągu wspierać szlifierzy i pracę, którą na co dzień wykonują. Ponadto rozpiera nas duma, że jesteśmy inspiracją dla innych krajów. Już niedługo szlifierze z Austrii, Turcji czy Rumunii będą mogli wziąć udział w mistrzostwach w szlifowaniu w swoim kraju. My tymczasem zaczynamy już przygotowania do wielkiego finału tej edycji zawodów – mówi Piotr Ossowski, Dyrektor Sprzedaży Działu Materiałów Ściernych z firmy 3M.

 

Wielki finał drugiej edycji zawodów „Starcie Szlifierzy”

12 najlepszych zawodników weźmie udział w wielkim finale i powalczy o cenne nagrody, w tym o wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Wielki finał drugiej edycji zawodów „Starcie Szlifierzy” odbędzie się w pierwszym kwartale 2018.

 

Organizator zawodów „Starcie Szlifierzy”:

Organizatorem zawodów jest firma 3M, która specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Flagowe produkty marki skierowane do branży szlifierskiej kryjące się pod rozwiązaniami 3M Cubitron II oraz 3M Scotch-Brite mają za zadanie podnieść jakość i komfort codziennej pracy profesjonalistów. Dodatkowo firma 3M wspiera rozwój osobisty i bezpieczeństwo w pracy, dlatego te same wartości promuje podczas zawodów „Starcie Szlifierzy”. Te mistrzostwa są jedyną w swoim rodzaju okazją, aby nagrodzić tych, dla których szlifowanie jest nie tylko pracą, lecz także wielką pasją.

 

Źródło: 3M

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English