Kongsberg przeniesie część produkcji z Wielkiej Brytanii do Polski

Kongsberg Automotive – zakład w Burton

 

Jak informuje Kongsberg Automotive – firma w ramach restrukturyzacji zamierza zamknąć 6 fabryk, zajmujących się produkcją napędów oraz podwozi.

Jedną z zamykanych fabryk jest FTS (Fluid Transfer Solutions), która znajduje się w Burton upon Trent w Wielkiej Brytanii. Produkcja mogłaby się zakończyć w kwietniu 2018 r. Pracuje w niej 52 pracowników bezpośrednio produkcyjnych, a jej przychody w 2016 r. wyniosły 2,6 mln Euro.

Część produkcji zakładu Kongsberg Automotive w Burton (konkretnie – dla Jaguar Land Rover) ma być przeniesiona do nowego zakładu firmy w Brześciu Kujawskim.

Mimo, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy w fabryce w Burton zainwestowano w nowe linie produkcyjne, kluczowi klienci zgłaszają potrzebę przeniesienia ich produkcji do nowych zakładów w Europie Wschodniej.

Obecnie trwa budowa fabryki Kongsberg Automotive w Pikutkowie, w gminie Brześć Kujawski. Zakończenie przewidywane jest na koniec 2017 r. Docelowo pracę w zakładzie znajdzie około 1000 osób. Szacowana wartość inwestycji to ok. 150 mln złotych. W zakładzie produkowane będą komponenty takie jak maty grzewcze, systemy wentylacji oraz masażu.

 

Źródło: Kongsberg Automotive

Authors

Related posts

Góra
English