Gotowe do instalacji łożyska do maszyn rolniczych

Na targach Agritechnica 2017 (Hanower, Niemcy, 12-18 listopada br.) firma NSK będzie prezentować szeroki zakres łożysk tocznych, które zostały specjalnie zaprojektowane do użytku w maszynach rolniczych. Na stoisku E44 w hali 15 głównym elementem wystawy NSK będą zespoły piast Agro (Agri Disc Hubs) oraz duże piasty (Large Hubs). Te gotowe do instalacji jednostki składają się z łożysk kulkowych skośnych dwurzędowych szeroko wykorzystywanych w maszynach rolniczych, które muszą działać w bardzo ciężkich warunkach środowiska pracy.

Łożyska w zespołach piast Agro i w dużych piastach posiadają dzielony pierścień wewnętrzny, który może przenosić duże siły osiowe i boczne. Każde łożysko zostało starannie uszczelnione i zamontowane wewnątrz gotowej do instalacji solidnej obudowy oferowanej w indywidualnych wymiarach montażowych klienta. Piasta została wypełniona specjalnym, wysokiej jakości smarem zapewniającym zdolność przenoszenia ciężkich obciążeń w ciągu całego okresu eksploatacji łożyska.

Głównym obszarem zastosowań piast Agro oraz dużych piast o wyższej wydajności są maszyny uprawowe. W tego typu zastosowaniach łożyska muszą utrzymać maksymalną sprawność, będąc narażone na niekorzystne warunki środowiskowe, takie jak wilgotność, ścierny żwirek, substancje żrące (np. nawozy i obornik) oraz wysokie naprężenia mechaniczne.

W tych warunkach piasty Agro udowodniły, że zapewniają wyjątkowo długi okres eksploatacji. Aspekt ten docenili producenci OEM maszyn rolniczych, włączając w to producentów maszyn uprawowych. Niektórzy z nich otwarcie wskazują w swojej dokumentacji produktowej, że wykorzystują zespoły łożyskowe NSK.

Użytkownicy końcowi coraz bardziej naciskają na producentów maszyn rolniczych, aby używali piast Agro NSK, ponieważ minimalizują one przestoje maszyn podczas niezwykle ważnego (i krótkiego) sezonu uprawowego. Ostatecznie w pojedynczej kompaktowej bronie talerzowej można zainstalować do 98 łożysk talerzy, z których wszystkie musza doskonale funkcjonować w trakcie pracy.

Na targach Agritechnica 2017 NSK będzie prezentować piasty Agro oraz duże piasty – zarówno jako samodzielne jednostki, jak i przykłady instalacji w kompaktowych bronach talerzowych oraz kosiarkach bijakowych.

Firma NSK na targach Agritechnika: Hala 15, stoisko E 44

 

Źródło: NSK

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English