Verbatim przedstawia PRIMALLOY – czarny filament do drukarek 3D o zwiększonej elastyczności dla wielu zastosowań

 

Verbatim przedstawia nowość – PRIMALLOY BLACK, wysokiej jakości filament, umożliwiający tworzenie funkcjonalnych obiektów 3D charakteryzujących się niezwykłą elastycznością i trwałością. PRIMALLOY znajdzie zastosowanie w branży motoryzacyjnej, gospodarstwie domowym i przemyśle przy tworzeniu m.in. zamków do drzwi, złączy elektrycznych, uchwytów, uszczelek, podkładek, wtyczek, części do robotów i zabezpieczeń.

PRIMALLOY to termoplastyczny ester elastomerowy (TPEE), który zapewnia lepszą giętkość i elastyczność „gumy” w porównaniu do standardowych materiałów TPE. Jest niezwykle wydajny oraz wytrzymały na działania mechaniczne i odporny na oleje, zasady, rozpuszczalniki, chemikalia, tarcie, a także ciepło. Ponadto zachowuje swoje właściwości nawet w niskich temperaturach, a poziom twardości pozostaje stabilny w szerokim zakresie temperatur, przez co PRIMALLOY nadaje się szczególnie do zastosowań zewnętrznych.

– Klienci prosili nas o stworzenie czarnej wersji naszego popularnego materiału PRIMALLOY i oto jest! Spodziewamy się dużego zapotrzebowania na ten produkt, ponieważ większość zastosowań, w których potrzebny jest elastyczny materiał, np. uszczelnienia drzwi lub okien, czy też zatrzaski i uchwyty są zazwyczaj czarne – powiedział Shigeyuki Furomoto, Manager, Global CEO office, Mitsubishi Chemical Media.

 

 

Czarny PRIMALLOY jest najnowszym materiałem od Verbatim opracowanym przez firmę macierzystą Mitsubishi Chemical. Inne materiały od Mitsubishi to: PP, PET, BVOH (materiał rozpuszczalny w wodzie), PLA oraz ABS. Wszystkie filamenty Verbatim produkowane są w Japonii z najwyższej jakości materiałów z uwzględnieniem rygorystycznych norm tolerancji, aby zapewnić stałą żywność i uzyskiwać stabilne wydruki.

 

Źródło: Verbatim

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English