Nuctech po raz kolejny stawia na Polskę

W Kobyłce, pod Warszawą odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję firmy Nuctech Warsaw. Na powierzchni blisko 6000 m² chiński inwestor wybuduje nowy zakład produkcyjno-biurowy, gdzie powstawać będą zintegrowane rozwiązania skanujące dla służb celnych i skarbowych czy przemysłu lotniczego oraz instytucji użyteczności publicznej.

 

Zakład, który powstanie w Kobyłce to najnowocześniejszy zakład Nuctech w Europie i czwarty na świecie po centrali w Chinach oraz fabrykach w Dubaju i Brazylii. Firma zaopatrywać będzie w urządzenia skanujące i zintegrowane rozwiązania technologiczne klientów z Europy Bliskiego Wschodu oraz Afryki. W nowym zakładzie, którego zakończenie budowy planowane jest na 2018r., produkowane będą urządzenia skanujące typu cargo. Powstaną też stanowiska pracy dostosowane do specyfiki produkcji i do nowych technologii.
Jak zaznaczył wiceprezes Nuctech Co LTD i Prezes Zarządu Nuctech Warsaw, Weidong Wang, inwestycja w Kobyłce jest kluczowa z punktu widzenia strategio rozwoju firmy. – Obecnie wchodzimy w drugą fazę rozwoju – powiedział. – Mam nadzieję, ze dzięki tej inwestycji zwiększony zostanie potencjał naszej firmy oraz baza badawczo-rozwojowa – dodał.

Przy aktywnym poparciu władz obu krajów stosunki polsko – chińskie weszły w bardzo dobry okres – powiedział Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Jian Xu otwierając oficjalną część spotkania. Natomiast Tomasz Pisula, Prezes Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która wspierała tą inwestycję, podkreślił istotę chińskich inwestycji w naszym kraju. – Traktujemy Chiny jako strategicznego partnera i liczymy na zwiększenie inwestycji z tego kraju – mówił podczas ceremonii Pisula. – Dla nas jest to modelowa inwestycja pokazująca jak może wyglądać polsko-chińska współpraca – dodał.
Starosta Wołomiński, Kazimierz Rakowski zaznaczył że nowa inwestycja firmy Nuctech to nie tylko zmiana wizerunku miasta, ale także nowe miejsca pracy. Wyraził również nadzieję na współpracę z chińskimi miastami w zakresie kultury.

Nuctech Warsaw Company Limited Sp.zo.o należy do chińskiego koncernu Nuctech Co.Ltd dostawcy systemów kontroli bezpieczeństwa, który prowadzi działalność w ponad 150 krajach na świecie.

 

Źródło: PAIH

Authors

Related posts

Góra
English