Chiński producent maszyn budowlanych wybrał Polskę

 

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński wziął udział w uroczystości otwarcia nowej siedziby firmy LiuGong Machinery w Polsce. Chiński producent przeniósł do Warszawy swoją siedzibę główną w Europie, uruchomił w naszym kraju nową linię produkcyjną, a także otworzył Centrum Badawczo–Rozwojowe Maszyn Budowlanych i Europejskie Centrum Dystrybucji Części w Stalowej Woli.

– Chińskie inwestycje w Polsce są coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Na takich przedsięwzięciach Polsce najbardziej zależy. Pomagają one budować w naszym kraju nowoczesną gospodarkę opartą na wiedzy – mówił wiceminister podczas uroczystości otwarcia nowej siedziby firmy.
Cieszymy się, że firmy takie jak LiuGong, coraz częściej decydują się przenieść swoją działalność do Polski. Państwa firma to pierwszy wielki chiński koncern, który na to się zdecydował. To wyraz szczerości Waszych intencji i potwierdzenie wieloletniego zaangażowania na polskim rynku – dodał.
Firma LiuGong jest dziesiątym co do wielkości producentem maszyn budowlanych na świecie. Zatrudnia ponad 19 tys. pracowników, posiada 24 zakłady produkcyjne, około 2650 punktów sprzedaży i 380 dealerów. W Polsce spółka obecna jest od 2011r i zatrudnia ponad 1200 osób.

 

Źródło: MR

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English