Polacy na podium w Global Challenge – The Fresh Connection 2017

28 września zakończyła się kolejna edycja międzynarodowych zawodów w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Polska drużyna Bell PPHU po emocjonującym finale zajęła trzecie miejsce.

Gospodarzem światowego finału zakończonej właśnie siódmej edycji zawodów Global Challenge – The Fresh Connection była Lizbona. W ostatnim etapie GC TFC 2018 wzięło udział 10 drużyn. Od Polaków lepsza okazała się tylko drużyna międzynarodowa złożona z osób indywidualnych oraz drużyna ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Dokładne rezultaty, czyli uzyskane ROI ważone po ostatniej rundzie, zostaną podane przez organizatorów za kilka dni.

Rozgrywka tradycyjnie trwała cały dzień. Pod ogromną presją czasu, uczestnicy finału podejmowali krytyczne decyzje przez 5 rund. Organizatorzy jak co roku przygotowali niespodziankę i tym razem umieścili w symulatorze „nową technologię”, która umożliwiała wydłużanie tzw. shelf-life (okresu trwałości, w którym może być dany produkt przechowywany w magazynie). Zadaniem drużyn było porozumienie się, połączenie w partnerstwa i wspólny zakup owej technologii po wynegocjowaniu jak najlepszej ceny dzieląc się kosztami.

Wyniki zostały ogłoszone na wieczornym bankiecie w Páteo Alfacinha w dzielnicy Ajuda.

Przedstawiciele firmy Bell PPHU wystąpili w składzie: Bartosz Woliński, Piotr Kosakowski, Krzysztof Świaniewicz i Paweł Grabowski. Dla całej drużyny był to pierwszy udział w zawodach GC TFC.

Nagrodą dla Mistrza Świata jest bezpłatny tygodniowy kurs Executive Supply Chain Course na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, USA, o wartości 4500 dolarów na jednego uczestnika.

Relację z finału TFC GC 2017, często prowadzoną na żywo, można znaleźć:

https://www.facebook.com/gctfcpolska/

 

Źródło: MPM

Authors

Related posts

Góra
English