Otwarcie Centrum Kompetencji Technologii Druku 3D Materialise

 

W Bielanach Wrocławskich oficjalnie już ruszyło nowoczesne Centrum Kompetencji Technologii Druku 3D Materialise – lidera branży oprogramowania i technologii przyrostowych. Jest to największa tego typu firma w kraju. W uroczystości otwarcia udział wzięli m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Prezes DAWG Beniamin Noga.

Fabryka druku 3D Materialise poza Polską ma także zakłady produkcyjne w Niemczech, Czechach i Belgii, gdzie w sumie pracuje 150 maszyn. W Centrum w Bielanach ma być zamontowanych docelowo kolejnych 80 urządzeń produkujących w technologii SLS  czyli selektywnego spiekania laserowego proszków poliamidowych. Drukuje się tu głównie detale prototypowe dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, tworzyw sztucznych i  AGDW.

 

 

Jak podkreślał na konferencji prasowej Prezes firmy Wilfrid Vancraen, to co przyciągnęło Materialise na Dolny Śląsk to nie tylko możliwość zakupienia lokalnej firmy, doskonała lokalizacja czy przychylność ze strony lokalnych samorządów, ale także wsparcie, jakie spółka otrzymała m.in. od Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej i jej Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera.  Firma liczy również na współpracę z dolnośląskimi uczelniami technicznymi, które kształcą potencjalnych pracowników i współpracowników dla tej branży.

Belgowie w projekt zainwestowali około 10 milionów Euro. Obecnie w firmie pracuje 60 osób.  Spółka przewiduje dalsze zatrudnianie pracowników, specjalistów w tej branży. Kubatura budynku Centrum pozwala na dalszy jego rozwój w najbliższych latach bez dodatkowej rozbudowy, ponieważ w tej chwili wykorzystywanych jest  50% jego powierzchni.

 

Źródło: DAWG

Authors

Related posts

Góra
English