Oetiker buduje na Dolnym Śląsku

 

Szwajcarski Oetiker rozpoczął budowę kompleksu produkcyjnego podzespołów motoryzacyjnych na Legnickim Polu. Inwestycja wspierana przez PAIH, realizowana jest w ramach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Rozpoczęcie produkcji, przy której pracę znajdzie 100 wykwalifikowanych specjalistów, zaplanowano na połowę 2018 roku.
Doradztwo lokalizacyjne przy poszukiwaniu odpowiedniego terenu pod inwestycję Oetiker powierzono Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz spółce Metro Plan. Inwestor interesował się szczególnie południowo – zachodnią częścią Polski. Finalnie wybrał Legnickie Pola na Dolnym Śląsku. O wyborze terenu zadecydowało m.in. doskonałe umiejscowienie działki, w sąsiedztwie autostrady A4.
Inwestorowi zależało również na dostępie do bazy kadrowej oraz bliskości innych firm motoryzacyjnych – tłumaczy Artur Terlecki, project manager w PAIH, który opiekuje się inwestorem.
To kolejny projekt, który trafia do Legnickiego Pola. W bliskiej odległości od inwestycji firmy Oetiker ulokowała się m.in. firma Faurecja. Jak ujawnił podczas ceremonii wójt Legnickiego Pola, Henryk Babuśka, obecnie gmina prowadzi rozmowy o przekazaniu terenów w Nowej Wsi legnickiej do LSSE pod obszar inwestycyjny.

 

Źródło: PAIH

Authors

Related posts

Góra
English