Nowe szlifierki pneumatyczne Ingersoll Rand z technologią turbinową

Ingersoll Rand, światowy lider w produkcji niezawodnych i innowacyjnych elektronarzędzi, ogłosił wprowadzenie na rynek szlifierek turbinowych VT 26 i VT 45 – czterech nowych solidnych narzędzi wykorzystujących technologię turbinową, aby uzyskać większą moc i wyjątkową trwałość w lekkiej i kompaktowej obudowie.

 

 

Nowe szlifierki turbinowe Ingersoll Rand oferują światowej klasy stosunek mocy do wagi, uzyskując moc 2,6 kilowata (kW) i 4,5 kW mocy szlifowania, a także poziom ergonomii, który pozwala operatorom w trudnych warunkach przemysłowych, takich jak w stoczniach, odlewniach czy kuźniach, wykonać więcej pracy w krótszym czasie i przy mniejszym zmęczeniu.

Firma Ingersoll Rand stworzyła najbardziej kompaktowe i najlżejsze szlifierki turbinowe na rynku. Narzędzia te umożliwiają pracę w miejscach o utrudnionym dostępie, na głębokości i na wysokości, natomiast silniki turbinowe dostarczają moc, która pozwala użytkownikom zeszlifować i przeciąć więcej materiału i zrobić to szybciej niż w przypadku konwencjonalnych szlifierek z silnikiem łopatkowym – mówi Frederic Jezequel, lider ds. zarządzania produktem Ingersoll Rand Power Tools w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Afryce. – Tworząc nowe szlifierki, inspirowaliśmy się połączeniem mocy silnika samolotu i niską wagą ptaka.

Modułowa budowa i możliwość szybkiej wymiany oleju w szlifierkach Ingersoll Rand serii VT sprawiają, że narzędzia te są proste w obsłudze i przyczyniają się do obniżenia kosztów eksploatacji oraz skrócenia czasu przerw w pracy. Zintegrowana blokada wrzeciona umożliwia szybką wymianę tarcz ściernych bez potrzeby dodatkowych narzędzi.

Jeszcze lepszą ergonomię i komfort obsługi dla operatorów zapewniają:

  • Specjalnie ukształtowany uchwyt, który zgina się pod kątem 7 stopni
  • Elastyczność uchwytu obracanego w prawo lub w lewo
  • Antywibracyjny uchwyt boczny
  • Wbudowana automatyczna wyważarka, która zapewnia redukcję drgań i równomierne zużywanie się tarcz ściernych
  • Uchwyt główny regulowany w zakresie 180 stopni w modelach VT26, umożliwiający użytkownikowi pracę z dźwignią na górze lub na dole, dla lepszego wyczucia i kontroli narzędzia

 

Źródło: Ingersoll Rand

 

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English