…Zajrzeli do ocynkowni i walcowni gorącej

 

Czy na nowej ocynkowni pracują kobiety? Ilu ludzi dziś obsługuje nowoczesne linie produkcyjne? Jak cienka może być blacha z walcowni? Ile ton waży krąg blachy? – na takie m.in. pytania musieli odpowiadać  przewodnicy nietypowych wycieczek po krakowskiej hucie. W sobotę, 16  września, przeszło 150 osób, ciekawych, co dzieje się za bramą mieszczącego się w Krakowie oddziału ArcelorMittal Poland, miało okazję zobaczyć, jak pracują dwie nowoczesne linie produkcyjne – ocynkownia i walcownia gorąca.

Po raz pierwszy ArcelorMittal Poland było partnerem corocznego projektu „Zajrzyj do Huty” organizowanego przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. W ramach imprez przygotowanych przez nowohucki oddział muzeum – Dzieje Nowej Huty – uczestnicy wielu tematycznych imprez i wycieczek mieli okazję poznać Nową Hutę w różnych odsłonach: jej historię, architekturę, legendy i styl życia, a także odwiedzić miejsca niedostępne na co dzień, jak właśnie zakłady krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland. Przewodnikami po tej wycieczce byli ci, którzy te linie produkcyjne znają najlepiej – ich pracownicy.

Uzupełnienie programu „Zajrzyj do Huty” o wycieczki do krakowskiej huty było strzałem w dziesiątkę. Listy uczestników zapełniły się bardzo szybko, a wycieczkowicze byli pod wrażeniem olbrzymich maszyn i pracy współczesnych walcowni – powiedziała adiunkt Maria Wąchała-Skindzier, kierownik oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Dzieje Nowej Huty.

 

Źródło: ArcelorMittal Poland

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English