BMZ Poland otwiera nową inwestycję o wartości 9 mln euro

 

Producent baterii, firma BMZ Poland, uruchomiła oficjalnie w poniedziałek 18 września br. nową fabrykę w Gliwicach. Produkcja będzie obejmować m.in. rozwiązania dedykowane przemysłowi motoryzacyjnemu.

Powierzchnia nowej – wartej ponad 9 mln euro inwestycji – to przeszło 12,3 tys. mkw. Znajdują się w niej zarówno nowoczesne hale produkcyjne, magazyny, jak i laboratoria badawcze oraz powierzchnie biurowe, będące nową siedzibą firmy.

Oprócz rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego, nasza działalność obejmuje także projekty małoseryjne oraz wysoko zautomatyzowane, jak chociażby magazyny energii. Ważnym aspektem produkcji są także nowoczesne systemy zasilania dla autobusów elektrycznych, baterie do rowerów elektrycznych oraz elektronarzędzi i narzędzi ogrodniczych. Planujemy także zbudować serię kompletnych rozwiązań systemów e-bike’owych, składających się z  aplikacji, baterii oraz motoru. Rozwijać będziemy inteligentne magazyny energii, w tym do autobusów elektrycznych. Nasza produkcja przeznaczona jest dla rynków Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Tomasz Wołk-Jankowski, prezes BMZ Poland.

 

 

Pracę w fabryce ułatwiają nowoczesne systemy magazynowe BMZ Poland, które składają się z podestu oraz przenośników dedykowanych sprawnej komunikacji z halą produkcyjną. Nad wszystkim czuwa moduł sterujący Galileo opracowany przez Mecalux.

Nowa inwestycja to także nowe miejsca pracy. Spółka zatrudnia obecnie około 650 osób.
W pierwszym etapie liczba ta wzrośnie do 700, będą to zarówno pracownicy fabryki, jak i Działu Badań i Rozwoju, w którym powołany zostanie specjalny zespół zajmujący się tylko rozwiązaniami EV – systemami zasilania autobusów elektrycznych.

Polska jest jednym z liderów rynku elektromobilności w Europie, a my jesteśmy liderem w dziedzinie baterii do elektrycznego transportu publicznego. BMZ Poland wchodzi w skład konsorcjum „Polski E-BUS”, powstałego z inicjatywy naszego partnera – firmy Ursus Bus – dodaje prezes BMZ Poland.

Nowa fabryka, działająca od lipca br., znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Oficjalne otwarcie nowej inwestycji zbiega się z organizowaną po raz drugi w Polsce przez BMZ Poland konferencją Battery Experts Forum, która odbędzie się w Gliwicach w dniach
19–21 września 2017 roku.

 

Źródło: BMZ

Authors

Related posts

Góra
English