Tymbark rozbudowuje zakład w Olsztynku

 

14.09.2017 r. przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.: Grzegorz Smoliński – Prezes Zarządu, Krzysztof Gąsior – Dyrektor Departamentu Infrastruktury oraz starsi inspektorzy: Ewelina Sulkowska oraz Marcin Kemski mieli okazję zobaczyć postępy w realizacji inwestycji Tymbark – MWS sp. z o.o. sp. k. powstającej w ramach zezwolenia wydanego przez Zarząd W-M SSE. W Olsztynku zbliżają się ku końcowi prace związane z budową nowoczesnej hali magazynowo-produkcyjnej.

Krzysztof Pieczara – Wiceprezes Zarządu Tymbark – MWS sp. z o.o. sp. k. oraz Janusz Kądziela – Wicedyrektor Działu Prawnego przedstawili zaawansowanie prac oraz szczegółowe rozwiązania techniczne inwestycji w Olsztynku. W ramach projektu powstają obiekty o powierzchni ok. 21 000 m2, które będą wyposażone w linie produkcyjne przeznaczone do przygotowania i rozlewu soków, napojów, musów owocowych oraz owocowo-warzywnych. Budowany jest również magazyn wysokiego składowania wyrobów gotowych, który wyposażony zostanie w inteligentny system logistyczny umożliwiający optymalizację procesów składowania.

Wizyta była także okazją do zwiedzenia zakładu produkcyjnego, w którym powstają m.in.: soki, napoje, musy, nektary, przeciery oraz koncentraty.

Tymbark – MWS sp. z o.o. sp. k. w Olsztynku to dynamicznie rozwijający się zakład produkcyjny. 30.06.2017 r. firma otrzymała drugie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano rozbudowę zakładu przetwórstwa owoców i warzyw w Olsztynku, głównie poprzez inwestycje w park maszynowy.

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej numer 205 (18 w 2017 r.) zostało wydane 30.06.2017 r. przez Zarząd Spółki: Prezesa – Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes – Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg. TYMBARK-MWS Sp. z o.o. Sp.k. zadeklarował przedsięwzięcie w Olsztynku o nakładach inwestycyjnych opiewających na kwotę co najmniej 70 000 000 zł. Inwestycja będzie miała miejsce na nieruchomości o powierzchni 19,9443 ha i będzie bazowała na drugim Zezwoleniu na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej tego inwestora.
Projekt będzie polegał na rozbudowie zakładu przetwórstwa owoców i warzyw w Olsztynku poprzez rozbudowę parku maszynowego. Firma zamierza wprowadzić nowe rozwiązania w zakresie produkcji i pakowania napojów oraz przecierów. Projekt przewiduje zakup nowej linii aseptycznej do przygotowania produktów (soki i przetwory z owoców i warzyw) oraz do ich umieszczania w opakowaniach aseptycznych typu PET. Będą to technologie pozwalające na realizację procesu produkcji na zimno w najwyższym standardzie czystości, gwarantującym uzyskanie najlepszej jakości produktów bez konserwantów. Dodatkowo, wykorzystana zostanie nowoczesna konstrukcja oraz pełna komputeryzacja systemu sterowania procesami technologicznymi, co przyczyni się do obniżenia energochłonności instalacji. Zakupione linie technologiczne będą w pełni zautomatyzowane, m. in. z robotami do pakowania. Inwestycja umożliwi dynamiczny rozwój zakładu oraz zwiększenie zdolności produkcyjnych.

Zwiększenie poziomu zatrudnienia wyniesie minimum 10 nowych pracowników. Po zakończeniu planowanej inwestycji w zakładzie przetwórstwa owoców i warzyw w Olsztynku znajdzie zatrudnienie co najmniej 539 osób.

Początki firmy sięgają 1936 roku, gdy z inicjatywy młodego inżyniera sadownictwa, Józefa Marka, powstała w Tymbarku pierwsza na Podhalu Spółdzielnia Owocarska. Zakład przez lata budował swoją pozycję na rynku, a największy rozwój firmy nastąpił po wejściu w skład Grupy Maspex w 1999 roku. Tymbark szybko z marki regionalnej stał się graczem numer jeden na ogromnie wymagającym rynku. Dziś można powiedzieć, że produkty Tymbarku poza Antarktydą są dostępne na wszystkich kontynentach – trafiają do ponad 30 państw na całym świecie.
Grupa Maspex jest polską, jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych. Grupa jest zdecydowanym liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, Czechach, na Słowacji, czołowym producentem na Węgrzech, Litwie, w Rumunii, Bułgarii oraz wiodącym producentem produktów instant (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne) w Europie Środkowo-Wschodniej. Maspex to także lider na rynku makaronów w Polsce oraz ich wiodący producent w Rumunii. Zajmuje również pozycję lidera na rynku dżemów, keczupów i sosów oraz jest czołowym producentem w segmencie dań gotowych i przetworów warzywnych w Polsce. Firma jest także jednym z głównych producentów wód mineralnych w Rumunii. Marki takie jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz cieszą się ogromnym zaufaniem konsumentów.

 

Źródło: W-MSSE

Authors

Related posts

Góra
English