Bulten buduje kolejną fabrykę

 

Firma Bulten zdecydowała o zainwestowaniu ok. 80,5 mln zł  w budowę nowej, strategicznie ważnej fabryki produkcyjnej i logistycznej w Polsce, aby sprostać przyszłym obrotom. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w 2017 r., a produkcja ma się rozpocząć w pierwszej połowie 2019 r.

– Teraz podejmujemy kolejny krok w kierunku stania się najbardziej opłacalnym producentem elementów złącznych w przemyśle i nadal wzmacniamy pozycję Bulten na rynku – mówi Tommy Andersson, prezes i dyrektor generalny firmy Bulten.

Fabryka zostanie wybudowana w gminie Radziechowy-Wieprz w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, około 30 km od istniejącej fabryki w Bielsku-Białej. Łączna wartość inwestycji to ok. 80,5 mln zł, z czego ok. 9,5 mln zł to koszt ok. 78 tys. m² gruntów i 71 mln zł na budowę. Inwestycja powstaje w ramach istniejącej umowy kredytowej. Dzięki tej inwestycji Bulten może przenieść się z obecnego centrum logistycznego w Wilkowicach do nowego budynku, a tym samym uzyskać wydajne przepływy produkcyjne, które pozwolą na przyszły wzrost.

 

Źródło: Bulten

Authors

Related posts

Góra
English