Jubileusz walcowni gorącej

 

Ma już 10 lat, ale jest wciąż najnowocześniejsza w Europie. Obok walcowni w Bremie i Fos jest jednym z 3 producentów blach szerokich na 2 metry  i grubości od 1,4 mm. Waga największych kręgów – na życzenie klienta – sięga nawet 35 ton.

Nowa linia umożliwiła produkcję taśm  ze stali o podwyższonej wytrzymałości, np.  na rury spiralnie spawane,  w stanie po walcowaniu termomechanicznym, a także gatunków stali dwufazowych. Wyposażenie ciągu walcowniczego pozwala na produkcję taśm z kontrolowaną i regulowaną temperaturą końca walcowania. To, że walcownia jest wciąż najnowocześniejsza w Europie, nie oznacza wcale, że się nie zmienia. Właściwie inwestycje prowadzone są na jej terenie nieustannie. Tylko w ubiegłym roku na jej rozbudowę przeznaczono 230 mln zł.

Przez te 10 lat nowa walcownia w Krakowie wyprodukowała 19 602 577 ton blachy. Po  przeliczeniu na kilometry okazuje się, że całkowita długość odwalcowanej przez ten czas blachy pozwoliłaby piętnastokrotnie opasać Ziemię wokół równika.

– Naszym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo pracowników. Dziękując załodze za wkład pracy w zdobycie brązowego medalu WCM, za wzorowe prowadzenie produkcji w warunkach rozbudowy zakładu i gratulując obchodzonego właśnie jubileuszu, chciałbym zapewnić wszystkich, że nadal kładziemy szczególny nacisk na przestrzeganie obowiązujących standardów bhp i zasad bezpiecznej pracy – mówi dyrektor Witold Dymek, kierujący Zakładem Walcownia Gorąca od jego uruchomienia.

 

Źródło: ArcelorMittal Poland

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English