Firma IDEAL Automotive Zielona Góra oficjalnie otwarta

Spółka należy do grupy kapitałowej Ideal Automotive z siedzibą w Niemczech, jednego z największych światowych dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego (produkcja wyposażenia samochodów). Obecnie Grupa Ideal Automotive posiada 16 zakładów w krajach na całym świecie (Niemcy, Meksyk, Czechy, Słowacja, Chiny, Japonia), w których zatrudnia ponad 4 tysiące osób.

 

 

Realizacja przedmiotowego projektu wynikała z potrzeby dostosowania się Spółki i Grupy Ideal Automotive do zmieniającego się rynku i zapotrzebowania zgłaszanego przez odbiorców finalnych produktów. Klienci zainteresowani są produktami lepszymi jakościowo, bardziej precyzyjnymi i ekologicznymi, które mogą być szybciej wyprodukowane i dostarczone, etc. Dzięki takim produktom klienci Spółki i Grupy Ideal Automotive – światowe koncerny samochodowe – są w stanie budować przewagę konkurencyjną, ponieważ lepszej jakości elementy wyposażenia samochodu polepszają jakość i postrzeganie przez klienta całego samochodu. Realizacja projektu jest także odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane przez odbiorców finalnych produktów Grupy Ideal Automotive, m.in. BMW, Volvo, Adient/Johnson Controls.

Inwestycja polegała na utworzeniu nowego zakładu produkcyjnego firmy IDEAL Automotive Zielona Góra sp. z o.o., w którym produkowane będą produkty związane z branżą motoryzacyjną, tj. elementy wyposażenia samochodów. Końcowym rezultatem będą m.in.: tapicerka półek bagażnika, tapicerka/pokrycia tylnych siedzeń (oddzielająca tylne siedzenia od bagażnika).

W ramach Inwestycji Spółka planuje zakup co najmniej trzech nowych linii produkcyjnych złożonych m.in. z prasy hydraulicznej, prasy pneumatycznej, podgrzewanej prasy hydraulicznej, urządzeń do cięcia strumieniem wody, tłoczni pneumatycznych i hydraulicznych oraz wyposażenia niezbędnego do prowadzenia produkcji części samochodowych.

Inwestycja zrealizowana została na nieruchomości o pow. 8,0177 ha, stanowiącej własność miasta Zielona Góra, na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego objętego statusem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przedsiębiorca deklaruje zatrudnienie co najmniej 250 pracowników (obecnie 50) i poniesienie wydatków inwestycyjnych w wysokości minimum 22 mln zł do końca 2018r. Docelowo po rozbudowie zakładu zatrudnienie może znaleźć do 800 osób.

 

Źródło: UM Zielona Góra

Authors

Related posts

Góra
English