Ruszyła dalsza rozbudowa fabryki Bridgestone w Stargardzie

Bridgestone Stargard przystępuje do kolejnego, trzeciego w ciągu ośmiu lat, etapu rozbudowy. W nowej hali – produkcyjnej i magazynowej, której budowa rozpoczęła się na początku lipca, pojawi się więcej maszyn. – Rozbudowa ma pomóc w zwiększeniu możliwości produkcyjnych i technologicznych Europejskiej organizacji Bridgestone – mówi Piotr Kozłowski, prezes Zarządu Bridgestone. Stargard został wybrany ze względu na swoje położenie geograficzne i potencjał – i ten ludzki, i obszarowy, wsparty doskonałą współpracą z lokalnymi władzami.

 

 

Przetarg na budowę nowej hali wygrała firma Budimex, która wcześniej realizowała już kontrakt budowlany dla Bridgestone w Polsce. Całość rozbudowywanego obiektu będzie architektonicznie spójna z już istniejąca halą produkcyjną. W marcu przyszłego roku hala ma zostać oddana do użytku.

Poprzedni etap inwestycji zakończył się w listopadzie 2015 roku. Wtedy pod Stargardem powstała nowoczesna linia produkcyjna, na której wytwarzany jest bieżnik. Dzięki temu Bridgestone stał się jedyną na świecie firmą produkującą jednocześnie opony i bieżniki. Firma, która na tą chwilę liczy ponad 900 pracowników, w przyszłości zamierza także zwiększyć zatrudnienie.

Grupa Bridgestone – Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych. Japoński koncern założony w 1931 roku posiada obecnie ponad 70 fabryk opon na całym świecie i zatrudnia ponad 144 000 pracowników. Europejski dział opon Bridgestone zatrudnia 12 500 pracowników. W Polsce Grupa Bridgestone posiada 4 fabryki i jedną spółkę sprzedażową Bridgestone Sales Polska. Dwa z zakładów produkcyjnych, w Poznaniu i Stargardzie są jednymi z najnowocześniejszych fabryk opon osobowych i ciężarowych w Europie. Pozostałe dwie fabryki, czyli Bridgestone Diversified Products Poland  w Żarowie na Dolnym Śląsku produkującą gąsienice gumowe oraz fabrykę produktów przemysłowych i technologii Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce.

Bridgestone Stargard – Fabryka w Stargardzie jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu. Pracuje w niej ponad 900 osób. W fabryce Bridgestone Stargard produkowane są wysokiej jakości opony do samochodów ciężarowych i autobusów (TBR), które trafiają do krajów na całym świecie. W 2014 roku Bridgestone Stargard uruchomił nowoczesną linię technologiczną do wytwarzania ekologicznych produktów – bieżników przygotowanych do ponownego nałożenia na opony ciężarowe.

 

Źródło: Bridgestone

Authors

Related posts

Góra
English