Warmińsko-Mazurska SSE z trzema nowymi inwestycjami

Trzy firmy: Meble Wójcik, DFM i Heinz Glas Działdowo odebrały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w WMSSE. Dzięki temu co najmniej 185 nowych pracowników znajdzie zatrudnienie.

Czwarte już zezwolenie w WMSSE, otrzymała firma DFM Sp. Z.o.o. specjalizująca się w produkcji mebli tapicerowanych, które eksportuje do UE. Nowa inwestycja pochłonie co najmniej 50 mln zł nakładów oraz stworzy nie mniej niż 15 nowych miejsc pracy. W ramach projektu, w Dobrym Mieście, zostanie uruchomiona produkcja drewnianych elementów stelaży i siedzisk mebli. Postanie też nowoczesny tartak. Firma planuje również zakup specjalistycznych maszyn i urządzeń.

Już ósme zezwolenie otrzymała firma Meble Wójcik. Przedsiębiorstwo, które powstało na skutek konsolidacji trzech spółek (Wójcik Fabryka Mebli, Fabryka Mebli Stolpłyt oraz Żuławska Fabryka Mebli) zajmuje się produkcją mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu. Firma eksportuje do m.in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji. Dzięki inwestycji, wartej co najmniej 50 mln zł, zostanie zbudowana hala produkcyjno-magazynowa oraz produkcyjno-logistyczna. W planach inwestora jest też  rozbudowa systemu informatycznego i wyposażenie hal w zautomatyzowane i innowacyjne linie do produkcji mebli oraz do obsługi magazynu. Przedsiębiorstwo zobowiązało się do zwiększenia dotychczasowego zatrudnienia o minimum 120 osób.

 

Zdjęcie: Meble Wójcik

 

Korzenie działalności trzeciego inwestora, Heinz Glas Działdowo, sięgają aż 1622r. Ta huta szkła zainwestuje na terenie Strefy co najmniej 87 mln zł, aby rozbudować fabrykę, gdzie produkuje się szklane flakony dla przemysłu perfumeryjnego i farmaceutycznego. Zatrudnienie zwiększy się o  minimum 50 nowych pracowników. Firma chce również zainwestować w nowe rozwiązania technologiczne, dzięki czemu zwiększy zdolności produkcyjne o ponad 85%.

 

Źródło: WMSSE

Authors

Related posts

Góra
English