Nowe pilnikarki pneumatyczne firmy BIAX do polerowania i dokładnego gratowania

 

Podczas targów EMO 2017 firma BIAX zaprezentuje dwa modele nowych ergonomicznych pilnikarek pneumatycznych o krótkim skoku. Narzędzia te generują bardzo niskie drgania, tj. poniżej 1 m/s2, które pozwalają  na świadome używanie pilnikarek przez długi czas bez obawy narażenia pracownika na ryzyko utraty zdrowia i uszkodzenia kończyn. Pilnikarka jest dla pracownika zaskakująco mocna, jej masa to jedyne 260 gram a jej zwarta budowa czyni ją poręczną w pracy. Obciążenie nadgarstka jest minimalizowane dzięki zastosowaniu wyjątkowo elastycznego wylotowego przewodu pneumatycznego. Poziom hałasu – 65 dB(A) jest również bardzo niski i praktycznie nieodczuwalny przez pracownika. Oba narzędzia wyposażono w przesuwny włącznik.

 

 

Pilnikarka FLV 1-20 jest dedykowana do dokładnego wykańczana czy polerowania w procesie wytwarzania i regeneracji form i matryc. Parametry robocze: częstotliwość skoku – 20.000/min oraz długość skoku 0,7 mm pozwalają na dokładną kontrolę operacji obróbki wykańczającej powierzchni. Redukuje to prawdopodobieństwo uszkodzenia formy czy matrycy. Pilnikarka jest również odpowiednim narzędziem do delikatnego gratowania/fazowania detali.

 

 

Natomiast pilnikarka FLV 4-9 jest odpowiednia do spiłowania czy stępienia  krawędzi małych detali, które wymagają trzymania ich w ręku podczas takiej operacji. Narzędzie wykonuje 9.000 skoków na minutę. Długość skoku – 4 mm. W wielu przypadkach jest to lepsze narzędzie od szlifierki zwłaszcza kiedy należy usunąć bardzo niewielką ilość materiału.

Firma BIAX wchodzi w skład grupy Schmid & Wezel z siedzibą w Maulbronn i od 1919 roku zajmuje się produkcją wysokiej jakości narzędzi pneumatycznych i elektrycznych do obróbki metalu. Firma skupia się na rozwiązaniach różnych metod gratowania, fazowania czy zaczyszczania. Co wyróżnia narzędzia BIAX to wysoki stopień integracji pionowej (wertykalnej) w zarządzaniu sięgający 90%.

 

Źródło: BIAX

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English