Producenci opakowań inwestują w Suwalskiej SSE

W sierpniu 2017r. Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE) wydał cztery zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej dla firm: PPHU MARTEX, Padma 3.0, Masterpress S.A. i KARTON Sp. Z.o.o. Wszystkie firmy specjalizują się w produkcji opakowań, a łączna wartość nowo podpisanych inwestycji w SSSE wyniesie około 34 mln zł.
Nowym inwestorem w strefie jest PPHU MARTEX, która zajmuje się produkcją polietylenu (HDPE), a także sprzedażą różnego rodzaju opakowań, środków czyszczących oraz akcesoriów higienicznych. Na terenie Podstrefy Ełk, przedsiębiorstwo zainwestuje ponad 3 mln zł do końca kwartału 2020 r. i zatrudni co najmniej 6 nowych pracowników.

 

Zdjęcie: Martex

 

Zgodę na rozbudowę swoich zakładów w strefie strefa wydała trzem inwestorom. Pierwszym jest podwykonawca IKEA, firma Padma 3.0, która zajmuje się produkcją wyrobów z drewna, płyt drewnopodobnych oraz tworzyw sztucznych. W suwalskiej strefie zainwestuje ponad 18 mln, a także zwiększy zatrudnienie o 10 nowych pracowników, do liczby 222 osób. Podobne plany ma producent opakowań i etykiet – Masterpress, który za 9 mln zł planuje rozbudowę hali produkcyjnej z częścią magazynową w Podstrefie Białystok. Na rozbudowę hali produkcyjnej zdecydował się także KARTON Sp. Z o.o., która od wytwarza opakowania z tektur falistych. Projekt opiewa na kwotę 3,5 mln zł. W dwóch ostatnich firmach, w ramach inwestycji, planowane jest zwiększenie zatrudnienia o kolejnych 5 pracowników.

Do tej pory Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała 243 zgody na działalność w strefie, która funkcjonuje na obszarze 648,4501 ha i obejmuje trzy województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie oraz mazowieckie.

 

Źródło: SSSE

Authors

Related posts

Góra
English