Rimaster zainwestował w Polsce

 

Szwedzki producent elektroniki kontynuuje rozwój działalności w Polsce. Tym razem firma zainwestowała w naszym kraju 15 mln SEK.

Rosnące zapotrzebowanie na usługi Rimaster zadecydowały o kolejnych inwestycjach. Rimaster przeniósł działalność zakładu w Bornem Sulinowie do większej siedziby, dzięki czemu podwojono powierzchnię produkcyjną. Firma przeznaczyła na ten cel 15 mln SEK (ponad 6,7 mln PLN).
W rezultacie ostatniej inwestycji dysponujemy nowymi, wydajnymi i elastycznymi liniami produkcyjnymi, dzięki czemu będziemy mogli sprostać zapotrzebowaniu klientów oraz stworzyliśmy warunki do dalszego rozwoju – komentuje Tomas Stålnert, CEO.
Rimaster dostarcza usługi projektowania i produkcji wiązek i szaf sterowniczych dla motoryzacji i przemysłu, spółka produkuje również moduły elektroniczne i mechaniczne. Szwedzka firma ma obecnie w Polsce dwa oddziały: w Czaplinku i Bornem Sulinowie i zatrudnia około 600 osób. Rimaster rozpoczął działalność w naszym kraju w 2002 roku od współpracy z System-Elektro-Technik. Rok później szwedzki producent kupił 50% udziałów w System-Elektro-Technik, a w 2005 przejął całą firmę i zmienił nazwę na Rimaster Poland.

 

Źródło: evertiq

Authors

Related posts

Góra
English