400. zezwolenie

 

Agencja Rozwoju Przemysłu wydała już 400 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Właśnie to ostatnie zezwolenie otrzymała firma WALDREX, która prowadzi działalność gospodarczą na terenie strefy w Mielcu od 2007 r.

Spółka zajmuje się projektowaniem i produkcją oprzyrządowania m.in. dla przemysłu lotniczego, motoryzacji, AGD, produkcją części do silników lotniczych, części z tworzyw sztucznych oraz wykonywaniem konstrukcji spawanych wielogabarytowych. Do tej pory zainwestowała w strefie 28 mln zł i zatrudnia ponad 140 osób.

W związku z rozwojem firmy i planowanym zwiększeniem zdolności produkcyjnych przedsiębiorca zamierza rozbudować istniejący zakład oraz zakupić maszyny i urządzenia, które umożliwią wytwarzanie produktów o większych niż dotychczas gabarytach. Szacowana na 14 mln zł inwestycja przyczyni się do zwiększenia zatrudnienia o co najmniej 10 nowych pracowników.

Firma WALDREX należy do grupy przedsiębiorców, która zaczynała swoją działalność od Inkubatora Technologicznego a teraz z sukcesem funkcjonuje w strefie, realizując coraz bardziej zaawansowane projekty z branży metalowej. Potwierdzeniem tych słów jest przynależności do elitarnego klubu Gazel Biznesu czyli grona najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.

W 2017 roku ARP S.A. udzieliła już 30 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE, w tym 21 dla polskich przedsiębiorców. Firmy, które otrzymały zezwolenia deklarują inwestycje na poziomie przekraczającym 662 mln zł i utworzenie 821 nowych miejsc pracy.

 

Źródło: ARP

Authors

Related posts

Góra
English