Nowe oprawki Steadyline firmy Seco do wykonywania otworów o dużych średnicach

Firma Seco Tools poszerzyła system oprawek tłumiących wibracje o oprawki tokarskie i wytaczadła o średnicach 60 i 80 mm z niezawodnym złączem typu plug-and-play, zwiększającym wydajność wykonywania głębokich otworów o dużej średnicy. Większe wielkości sprawiają, że oprzyrządowanie to doskonale sprawdza się w przemyśle naftowym i gazowniczym, a także w ogólnej obróbce detali wymagających zastosowania narzędzi o wysięgu do 600 lub 800 mm z wytaczadłami o średnicy, odpowiednio, 60 lub 80 mm.
Oprawki tokarskie i wytaczadła o dużych średnicach z serii Steadyline mają złącze BA oraz adapter BA umożliwiający mocowanie głowic tokarskich GL50. Opatentowane, wszechstronne złącze GL firmy Seco jest wyposażone w wielokątowy, stożkowy interfejs zapewniający dokładność centrowania, 100-procentową powtarzalność i szybką wymianę głowic narzędziowych. Złącze GL umożliwia wykorzystanie tego samego wytaczadła do zastosowań zarówno statycznych, jak i obrotowych.
Zaawansowany system tłumienia wibracji oprzyrządowania Steadyline pochłania wibracje, zanim rozejdą się po wytaczadle. Po ustawieniu oprawki tokarskiej użytkownicy mogą wielokrotnie mocować głowicę bez konieczności zerowania ustawień narzędzia.

Narzędzia z serii Steadyline oferują wysięgi 6×D, 8×D i 10×D oraz są dostępne w wielu typach, w tym Seco-Capto C6, C8 i HSK-T. System ten obejmuje także kompaktowe głowice do wytaczania z połączeniem GL. Zarówno wytaczadła, jak i głowice są wyposażone w kanały doprowadzające chłodziwo, ułatwiające usuwanie wiórów.

 

Źródło: Seco

Authors

Related posts

Góra
English