Polska firma inwestuje 140 mln zł, wchodząc do Krakowskiej SSE

Zdjęcie: Wiśniowski

 

Działający od 1989 roku producent bram, drzwi i ogrodzeń, spółka Wiśniowski zainwestuje co najmniej 140 mln zł w rozbudowę i modernizację swojej fabryki w Wielogłowach koło Nowego Sącza. Inwestycja będzie prowadzona dzięki wejściu inwestora do Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej KPT.

Spółka Wiśniowski zamierza zbudować nowe hale na powierzchni około 7 ha i wyposażyć je w linie produkcyjne. Obecnie firma zatrudnia blisko 1,7 tys. osób. W ramach nowych inwestycji, utworzonych zostanie co najmniej 80 nowych miejsc pracy. Firma Wiśniowski eksportuje swoje wyroby do 45 krajów.

Zezwolenie dla tego polskiego inwestora jest 10. zgodą wydaną przez Krakowski Park Technologiczny (KPT) w tym roku oraz 246. od początku istnienia krakowskiej strefy. Dotychczasowa, łączna wysokość nakładów inwestycyjnych to 3,8 mld zł. W strefie powstało w już 17 tys. nowych miejsc pracy. Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje obecnie obszar ponad 949 hektarów. Składa się z 36 podstref znajdujących się na terenie 35 gmin w województwach: małopolskim, podkarpackim oraz świętokrzyskim.

 

Źródło: KTP

Authors

Related posts

Góra
English