Dwa nowe projekty w TSSE

21 mln zł i 20 nowych miejsc pracy powstanie dzięki dwóm nowym projektom w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A wydała dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej spółkom: Steinblau Sp. z o.o. i REM II Sp. z o.o.

W podstrefie Wrocław-Kobierzyce zainwestuje firma Steinblau – firma z kapitałem polskim, która będzie produkować tam płyty gipsowe i betonowe. W podstrefie Przemyśl zainwestuje natomiast REM II. Jest to już drugie zezwolenie dla tej polskiej firmy. W strefie zajmie się ona produkcją stolarki okiennej, drzwiowej z PCV i aluminium, a także rolet, moskitier, żaluzji, parapetów i nawiewników.

 

Zdjęcie: Steinblau

 

Od początku 2017 r. Tarnobrzeska Strefa wydała 16 zezwoleń dla firm na prowadzenie działalności na jej terenie, na łączną kwotę 380 mln zł. W efekcie powstać ma 411 nowych miejsc pracy. 8 zezwoleń wydano dla nowych przedsiębiorców w strefie, pozostałe 8 to reinwestycje już działających tam firm.

Od ustanowienia Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, władze strefy wydały w sumie 345 zezwolenia na działalność biznesową. Inwestorzy utworzyli projekty na kwotę 8,47 mld zł i zatrudnili ponad 24 tysiące osób.

 

Źródło: TSSE

Authors

Related posts

Góra
English