Fabryka w ruchu, czyli najlepsze rozwiązania dla działów UR

 

Nowe technologie, usługi zwiększające efektywność zakładu produkcyjnego, czy innowacyjne produkty, dzięki którym wskaźniki wydajności fabryk poszybują w górę – to wszystko pojawi się podczas 8. Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance. To jedyna tego typu wystawa w Polsce i miejsce gdzie można zapoznać się z nowościami dla działów utrzymania ruchu. Podczas Targów Maintenance swoją ofertę zaprezentuje ponad 200 Wystawców z całej Europy, co zapewni gościom możliwość nawiązania trwałych relacji biznesowych. Nie zabraknie również specjalistycznych wykładów i spotkań z profesjonalistami. Targi odbędą się 18-19 października w EXPO Kraków.

 

Przemysł bez ograniczeń

Targi Maintenance to spotkanie mające na celu przedstawienie w przystępny sposób technologii i metod służących zapobieganiu nieplanowanym przestojom oraz polepszeniu efektywności produkcji zakładów przemysłowych. O randze imprezy świadczy wciąż rosnąca liczba wystawców zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Targi Maintenance odwiedzają specjaliści ze wszystkich gałęzi przemysłu, szczególnie z: metalurgicznego, chemicznego, spożywczego, motoryzacyjnego, wydobywczego i elektromaszynowego. Ogromną zaletą Targów jest ta właśnie różnorodność branż, a także profesjonalizm gości, którzy wiedzą czego szukają. Wystawę każdego roku odwiedza ponad 2000 profesjonalistów. W tym roku z pewnością nie będzie inaczej, ponieważ oferta prezentowana na Targach jest bardzo interesująca.

 

 

Premiera na miarę XXI wieku

Nietrudno oprzeć się wrażeniu, że koncepcja Przemysłu 4.0 stała się obecnie jednym z najgorętszych tematów dotyczących automatyzacji, robotyzacji czy utrzymania ruchu. Mimo, że stanowi ona kontynuację rozwoju technologicznego z ostatnich kilkudziesięciu lat, to wprowadza wiele rewolucyjnych zmian. Ponadto jest szansą dla rodzimego przemysłu na wyraźne zwiększenie konkurencyjności i wręcz skokowe zmniejszenie dystansu do najbardziej rozwiniętych gospodarek świata. W odpowiedzi na potrzeby rynku na Targach Maintenance swoją premierę będzie miała specjalna strefa ”Przemysł 4.0”, w której Wystawcy zaprezentują produkty umożliwiające rozwój i modernizację fabryk na miarę XXI wieku.

 

Bezpieczeństwo na pierwszym planie

Na Targach poświęconych utrzymaniu ruchu nie może także zabraknąć tematu bezpieczeństwa, który jest tak istotny w tej branży. Organizatorzy Targów, jak co roku przygotują strefę ATEX, w ramach której będzie można znaleźć zabezpieczenia przeciwwybuchowe, systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza. Nie zabraknie również innych urządzeń przeznaczonych do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem gazów, par, mgieł, czy pyłów. Zaprezentowane zostaną także usługi dla branży takie jak: szkolenia w zakresie obowiązujących dyrektyw ATEX, audyt instalacji procesowych oraz certyfikacja urządzeń pracujących w strefach Ex.

 

 

Zaplecze wiedzy

Dużym atutem Targów Maintenance są wykłady i konferencje prowadzone przez uznanych specjalistów z branży przemysłowej. Przez dwa dni goście Targów będą mieli okazję wziąć udział w bezpłatnych seminariach workShops. Na hali wystawienniczej odbędą się prezentacje dotyczące osiągnięć, nowych produktów i przykładów udanych wdrożeń. Seminaria są doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy specjalistami z branży. Na uwagę zasługuje także 6. edycja konferencji „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. W tym roku zapowiada się wyjątkowo ciekawy program – 13 wykładów, 4 bloki tematyczne, wystąpienia ekspertów i case studies z największych zakładów produkcyjnych.

 

Dwa razy więcej

Równocześnie z Targami Maintenance w EXPO Kraków odbędą się 9. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych. Na Targach zostaną zaprezentowane technologie i produkty związane przetwarzaniem, przeładunkiem, transportem, magazynowaniem, obróbką, sortowaniem, filtrowaniem, separacją, mieleniem i pakowaniem proszków, granulatów, kruszyw i innych szeroko pojętych materiałów sypkich i masowych. Pojawi się także nowa strefa tematyczna kierowana do przemysłu cementowo-wapienniczego.

Organizowane w Krakowie Targi Maintenance i SyMas bez wątpienia świetnie się uzupełniają. Pojawienie się na wydarzeniu zagwarantuje więc Zwiedzającym i Wystawcom nawiązanie wartościowych relacji biznesowych. Jest to także doskonała okazja do zapoznania się z branżowymi nowościami. Najbliższa jesień z pewnością odbędzie się pod hasłem nowoczesnego przemysłu – do zobaczenia 18-19 października w EXPO Kraków.

 

Źródło: Targi w Krakowie

 

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English