PZ Cormay szykuje się do budowy nowego zakładu

 

Pod koniec 2018 roku spółka chce ruszyć z komercyjną sprzedażą analizatora Equisse. Cormay szykuje się także do budowy nowego zakładu – mówi na łamach Parkietu Janusz Płocica.
Niedawno Cormay dostał zielone światło od Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce na wprowadzenie do obrotu analizatora Equisse. Dzięki temu urządzenie może być sprzedawane na rynku polskim i unijnym. Rejestracja daje możliwość rozpoczęcia procedury zgłoszeniowej i rejestracyjnej w krajach, w których jest to wymagane. Projekt Equisse ma znaczenie strategiczne, a komercjalizacja może mieć istotny wpływ na wyniki.
Na jesieni pierwsze analizatory zostaną zainstalowane w kilku laboratoriach w Polsce. Kolejnym etapem będzie tzw. sprzedaż selektywna, dzięki czemu analizatory trafią do zagranicznych, wyselekcjonowanych klientów. Będą to dobrze znani nam klienci z około dziesięciu krajów, co do których mamy pewność, że ich obsługa będzie w stanie poradzić sobie z ewentualnymi podstawowymi problemami. Ten etap może potrwać od trzech do sześciu miesięcy. To już będzie współpraca komercyjna, nie będzie ona jednak nakierowana na maksymalizację marż. Po tym etapie ruszymy z komercyjną sprzedażą. Szacujemy, że nastąpi to pod koniec 2018 r. Tak samo będziemy postępowali z Hermesem Juniorem i Hermesem Seniorem – mówi w wywiadzie dla Parkietu Janusz Płocica, prezes Cormaya.
Spółka ocenia, że moce produkcyjne zakładu w Maryninie pod Lublinem są wystarczające, aby z analizatorami Equisse i Hermes przejść etapy sprzedaży do zaprzyjaźnionych laboratoriów i sprzedaży selektywnej. Nowa fabryka będzie potrzebna na początku 2019 r., a budowa powinna ruszyć najpóźniej w I połowie 2018 r.
PZ Cormay ma już działkę i pozwolenie na budowę, wybrany jest także projekt fabryki. Budowa ma się rozpocząć, gdy firma zdobędzie dofinansowanie, nad pozyskaniem którego własnie pracuje. Obecnie PZ Cormay dysponuje dotacjami na rozwój analizatorów, z których około 20 mln PLN będzie mogło zostać wykorzystane na współfinansowanie fabryki w Lublinie. Koszt inwestycji oceniany jest na 40 mln PLN.

 

Źródło: evertiq (akcjonariat.pl)

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English