Polska strefa ekonomiczna

W lipcu br. Agencja Rozwoju Przemysłu wydała cztery zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Warto zauważyć, że wszystkie dla polskich przedsiębiorców.

Projekty będą realizowane na obszarze dwóch województw: podkarpackiego i zachodniopomorskiego, gdzie przedsiębiorcy deklarują łącznie inwestycje na poziomie prawie 36 mln zł i stworzenie 56 nowych miejsc pracy.

W podstrefie Trzebownisko nowym inwestorem jest firma ELEKTROZEL. Spółka zajmuje się wytwarzaniem i projektowaniem układów elektronicznych oraz podzespołów mających zastosowanie w branży AGD, m.in. takich jak: elementów elektronicznych, przewodów wewnętrznych i przyłączeniowych oraz wkładów filtrujących wodę. Odbiorcami są producenci artykułów gospodarstwa domowego.

Na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS, objętego granicami SSE EURO-PARK MIELEC przedsiębiorca planuje budowę hali produkcyjno-magazynowej wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji.

W Szczecinie będzie również nowa inwestycja na terenie SSE, którą planuje firma TEMCA POLSKA. To producent i dystrybutor wyrobów jednorazowego użytku z papieru i włókniny, który swoją ofertę kieruje do różnych segmentów rynku: przemysłu, branży motoryzacyjnej, hotelarskiej, gastronomicznej, fryzjersko-kosmetycznej, do placówek medycznych, lakierni oraz drukarni.

Na terenie szczecińskiej podstrefy przedsiębiorca zamierza wybudować nowy zakład wraz z częścią biurową i magazynową, i wyposażyć w urządzenia niezbędne do uruchomienia produkcji m.in.: linie produkcyjne do produkcji ręczników papierowych, podkładów jednorazowych, linie do przewijania i cięcia rolek z papieru i włóknin czy owijarkę i prasę do odpadów.

Natomiast w Mielcu kolejne inwestycje będą realizowane przez firmy prowadzące już działalność w strefie.

Zakłady Farmaceutyczne “COLFARM”, producent środków leczniczych i suplementów diety na bazie już trzeciego zezwolenia zamierza zmodernizować istniejące środki trwałe oraz zakupić nowe maszyny celem zwiększenia zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu.

Z kolei firma WALDREX, zajmująca się projektowaniem i produkcją oprzyrządowania m.in. dla przemysłu lotniczego, motoryzacji planuje rozbudowę istniejącego zakładu produkcyjnego oraz zakup maszyn i urządzeń, które umożliwią wytwarzanie produktów o większych niż dotychczas gabarytach.

 

Zdjęcie: WALDREX

 

W ramach tych inwestycji przedsiębiorcy deklarują również utrzymanie prawie 450 miejsc pracy w mieleckiej strefie.

SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1724 ha i jest zlokalizowana w 33 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim.

Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF Polska, BURY, BORGWARNER POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA. Wiodące branże to: lotnictwo, przetwórstwo tworzyw sztucznych, obróbka metali oraz motoryzacja.

 

Źródło: EURO-PARK MIELEC

Authors

Related posts

Góra
English