Miarka z Bluetoothem

 

Bagel to linka miernicza o wzbogaconej funkcjonalności. Podstawową funkcją jest oczywiście tradycyjny pomiar długości. Nowością jest zastosowanie linki w miejsce metalowej taśmy z naniesioną podziałką. Jak więc odczytać wynik? Na cyfrowym wyświetlaczu miarki. Dzięki takiemu pomysłowi łatwo jest posłużyć się miarką, także w niestandardowych sytuacjach (np. pomiar obwodu nieregularnego kształtu, np, rury). Linka ma długość 3 m.
Kolejny sposób pomiaru to wykorzystanie obracającego się w obudowie kółka. Obroty są zliczane i konwertowane na długość linii, po której porusza się kółko. Wynik – jak zwykle pokazywany jest na wyświetlaczu. Taki sposób umożliwia pomiar wzdłuż nieregularnych linii (także łamanych). Tym sposobem można dokonywać pomiaru o długości maksymalnie 10 m.

 

Kolejny sposób to wykorzystanie dalmierza laserowego działającego na odległość do 5 m. Błąd pomiaru wynosi do 0,5%.
Ale to nie wszystko. Bagel pozwala na nagrywanie notatek głosowych przypisanych do konkretnych wyników pomiarów. Przeznaczona do tego celu pamięć ma 32 MB i wystarcza na przechowanie ok. 100 pomiarów i notatek. Notatki i wyniki pomiarów można przesyłać do smartfona (do specjalnej aplikacji) za pomocą Bluetooth 4.0. Wbudowany akumulator Li-Po ma 500 mAh, jest ładowany przez złącze mikro USB. Jego pojemność wystarcza na ok. 24 godziny pracy dorywczej lub 8 godz. pracy ciągłej.

 

www.indiegogo.com

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English