Panasonic i Volkswagen opracowali mobilne rozwiązanie do testowania pojazdów (AMTS)

 

Efektem współpracy firm Panasonic i Volkswagen jest nowa wersja stworzonego przez Panasonic urządzenia AMTS (automotive mobile test solution) służącego do prowadzenia testów diagnostycznych pojazdów przez ich zejściem z linii produkcyjnej. Rozwiązanie jest obecnie wykorzystywane w fabryce Volkswagen we Wrześni do produkcji samochodów dostawczych VW Crafter.

Zadaniem obu firm było stworzenie wzmocnionego, wszechstronnego i jednocześnie dostosowanego do indywidualnych potrzeb Volkswagena urządzenia, które usprawni prowadzenie testów produkcyjnych.

– Razem z firmą Volkswagen określiliśmy wymagania mobilnego urządzenia testującego – mówi Gunnar Samsen, Project Manager w firmie Panasonic Computer Products Europe.  Naszym celem było nie tylko stworzenie rozwiązania dostosowanego do indywidualnych wymogów technicznych, ale też optymalizacja produktu z myślą o innych, przyszłych zastosowaniach. Ponadto chcieliśmy udoskonalić konstrukcję AMTS tak, by urządzenie umożliwiało pracownikom produkcyjnym wykonywanie ich pracy tak sprawnie, jak to tylko możliwe  dodaje Gunnar Samsen.

AMTS to specjalna nakładka na tablet Panasonic FZ-M1. Dzięki niej urządzenie może być z łatwością umieszczone na kierownicy lub desce rozdzielczej pojazdu. Zadaniem całego zestawu AMTS jest uruchomienie jednostek sterujących w pojeździe. AMTS łączy się poprzez system OBD z komputerem samochodu, a następnie zbiera wszystkie informacje, które są tam dostępne, związane ze stanem technicznym układów i podzespołów pojazdu. Jednocześnie może działać w drugą stronę  pozwala wprowadzać dane i parametry, które powinny być monitorowane i ustawić ich prawidłowe wartości. Sama nakładka obejmuje cztery programowalne klawisze funkcyjne, które umożliwiają błyskawiczne uruchomienie najważniejszych funkcji, np. czytnika kodów kreskowych czy modułu podczerwieni, który zapewnia komunikację z innymi urządzeniami.

 

 

– AMTS oparty jest na tablecie Panasonic Toughpad FZ-M1 i spełnia wszystkie nasze wymagania produkcyjne. Używamy sprzętu do uruchamiania jednostek sterujących w pojeździe. Możemy dzięki niemu połączyć się
z zewnętrznym interfejsem komunikacyjnym pojazdu, jak również pobrać informacje z systemu UPS-Client. Również sama konstrukcja AMTS spełnia nasze potrzeby, co oznacza, że jest kompatybilna z każdą kierownicą
– mówi Christoph Lach, Project Manager w Volkswagen AG.

W tworzeniu AMTS brała udział jednostka Panasonic Global Docking Solutions (GDS) specjalizująca się w produkcji urządzeń dokujących. Jej zadaniem było między innymi zaprojektowanie takiej konstrukcji, którą można stabilnie umocować na kierownicy. Dla pracowników fabryki Volkswagen Września/ Białężyce, produkującej nowe samochody dostawcze VW Crafter, urządzenie okazało się bardzo pomocne.

– AMTS jest o wiele bardziej ergonomiczne, lżejsze i bardziej poręczne, a dzięki specjalnym uchwytom lepiej trzyma się na kierownicy samochodu  przyznaje Sebastian Janiszewski, Specjalista ds. Automatyzacji
w fabryce Volkswagen Września/ Białężyce.

Materiał wideo nt. współpracy firm Panasonic i Volkswagen można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=g4UR3Y9WoE4&feature=youtu.be.

Więcej informacji na temat wzmocnionych notebooków i tabletów Panasonic Toughbook i Toughpad znajduje się na stronie: http://business.panasonic.pl/produkty-komputerowe/.

 

Źródło: Panasonic

Authors

Related posts

Góra
English