IFS wyposaży techników serwisowych w platformę rzeczywistości mieszanej za pomocą okularów Microsoft HoloLens

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformowała o rozpoczęciu nowego projektu koncepcyjnego opracowywanego przez dział badawczo-rozwojowy IFS Labs. Celem projektu jest rozpoczęcie nowej ery zarządzania serwisem w terenie.

Dział IFS Labs zintegrował system IFS Applications z oprogramowaniem Microsoft HoloLens, które umożliwia technikom serwisowym holograficzną wizualizację danych z systemu firmy IFS za pomocą okularów HoloLens. Hologram jest nakładany bezpośrednio na serwisowane aktywa.

 

Zdjęcie: Microsoft

 

Wyświetlanie danych bezpośrednio przed oczami technika umożliwia pracę z wykorzystaniem obu rąk. Hologram stanowi nakładkę aktualizowaną w czasie rzeczywistym, dzięki czemu serwisant ma natychmiastowy dostęp do danych, takich jak historia serwisu, analizy wydajnościowe i zakresy temperatur. Okulary HoloLens umożliwiają również obsługę danych w czasie rzeczywistym — przycisk „wskazówki robocze otwiera instrukcje serwisowe przechowywane w systemie IFS Applications.

Rozwiązanie, za pomocą wbudowanego aparatu fotograficznego, umożliwia również łatwe dokumentowanie wykonywanych prac i przechowywanie tworzonej dokumentacji w systemie IFS Applications do wykorzystania w przyszłości.

Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym projektem koncepcyjnym — wierzymy, że drzemie w nim potencjał umożliwiający zmianę postrzegania przez nas zarządzania serwisem w terenie – powiedział Bas de Vos, dyrektor działu IFS Labs. – Wykorzystując okulary Microsoft HoloLens, możemy wspomóc personel serwisowy w obsłudze złożonych środowisk oraz dostępie do krytycznych danych dotyczących serwisowanych aktywów, a to przełoży się na znaczące korzyści, takie jak większa produktywność i wzrost liczby napraw przy pierwszej wizycie. Zarządzanie serwisem w terenie jest dla firmy IFS obszarem priorytetowym — jesteśmy liderem w tej branży. Utrzymamy tę pozycję dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przekładającym się na realne korzyści biznesowe.

Brandon Bray, główny kierownik ds. programu Microsoft HoloLens powiedział: – Widzimy ogromny potencjał drzemiący w połączeniu rzeczywistości mieszanej okularów Microsoft HoloLens z oprogramowaniem, takim jak IFS Applications celem wyposażenia techników serwisowych w innowacyjne narzędzia zwiększające ich produktywność. Microsoft bardzo sobie ceni współpracę z IFS, dzięki której obie firmy jeszcze bardziej ugruntowują swoją pozycję na rynku, oferując klientom nowe produkty i dodatkowe korzyści.

IFS Labs pracuje nad przyszłym zastosowaniem tej koncepcji w odniesieniu do innych oferowanych przez IFS rozwiązań.

 

Źródło: IFS

Tagi

Related posts

Góra
English